Forum 3Darchery

Právě je sob 27. črc 2024 2:51:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Organizace lukostřelby v ČR
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro 2021 19:25:29 
Offline

Registrován: stř 29. zář 2021 15:23:39
Příspěvky: 5
Dobrý den

Měl bych jedno osvětové téma na dlouhé zimní večery, kdy se střílí míň a času je víc. Většina z Vás, co je tu už dlouho se v tom orientuje. Ale já v tom plavu.

Ačkoli mám luk už několik let, nikdy jsem se vlastně nezajímal o to, jak moc, a v čem jsem to vlastně organizovaný. Stačilo mi, že jsem někam přijel a střílel.

Ale vždycky mě překvapí, když narazím anonci, že se někde něco pořádá, ale je to pokaždé pro jinou zájmovou skupinu, podle jiných pravidel, s jinými účastníky. Nerozumím souběhu akcí v terénní terčovce se závody 3D pro lidi zde ve 3DČL. A zároveň proč na jiné terénní terčové lidi ze 3DČL nejezdí. A hlavu si lámu i nad dvěma různými MČR ve 3D v jednom roce. Na lukostřelci tak řídce osídlený stát docela luxus.

Prosím tedy zasvěcené o nějaké...asi nejlépe schéma. Nebo něco jako rodový -genealogický strom.

Děkuji a přeji pěkný advent, a veselé vánoce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Organizace lukostřelby v ČR
PříspěvekNapsal: sob 18. pro 2021 9:37:51 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
hbt píše:
Dobrý den

Měl bych jedno osvětové téma na dlouhé zimní večery, kdy se střílí míň a času je víc. Většina z Vás, co je tu už dlouho se v tom orientuje. Ale já v tom plavu.

Ačkoli mám luk už několik let, nikdy jsem se vlastně nezajímal o to, jak moc, a v čem jsem to vlastně organizovaný. Stačilo mi, že jsem někam přijel a střílel.

Ale vždycky mě překvapí, když narazím anonci, že se někde něco pořádá, ale je to pokaždé pro jinou zájmovou skupinu, podle jiných pravidel, s jinými účastníky. Nerozumím souběhu akcí v terénní terčovce se závody 3D pro lidi zde ve 3DČL. A zároveň proč na jiné terénní terčové lidi ze 3DČL nejezdí. A hlavu si lámu i nad dvěma různými MČR ve 3D v jednom roce. Na lukostřelci tak řídce osídlený stát docela luxus.

Prosím tedy zasvěcené o nějaké...asi nejlépe schéma. Nebo něco jako rodový -genealogický strom.

Děkuji a přeji pěkný advent, a veselé vánoce.

Je to vcelku jednoduché, na světě jsou mezinárodní organizace, které střílí terénní lukostřelbu na papírové kulaté terče nebo na 2D a 3D terče /pro zjednodušení terénní nebo 3D/ a každá má zcela logicky svoje pravidla, které se odlišují v mnoha pro některé obrovských pro jiné zanedbatelných detailech, /vzdálenosti, barva a velikost terčů, počty šípů, systém střelby, kategorie luků apod./.
U nás je to např. ČLS kde se střílí podle WA (dříve FITA) a Č3DL která střílí podle IFAA, obě organizace mají ještě národní úpravy těchto pravidel.
Terénní (terčovka) a 3D jsou to dvě nezávislé disciplíny jak v Č3DL tak ČLS, pokud možným souběhem myslíš termín závodů tak bych za tím viděl spíše přeplněnost soutěžního kalendáře, ale neschopnost a neochota k dohodě mezi organizátory závodů také hraje svou.
Každá organizace má svoje mistrovství což je naprosto v pořádku, luxus bych zatím nehledal, část střelců jezdí bez problému na obě, jsou členy obou svazů, ani v menších zemích to povětšinou není jinak.
Proč na terénní podle IFAA ani podle WA většina lidí z Č3DL nejezdí má více příčin, jedna hlavní je, že neumí střílet na větší vzdálenosti a větší počet šípů na terči pak jen ukazuje, že jejich zkazky o jejich střeleckém umu u táborového ohně asi nebudou o nich, nemalou roli hraje i to jestli jsou schopni smysluplně trénovat což si vyžaduje spoustu času, kterého někteří nemají nazbyt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Organizace lukostřelby v ČR
PříspěvekNapsal: pon 28. bře 2022 11:12:45 
Offline

Registrován: úte 16. čer 2015 15:35:22
Příspěvky: 178
Jiří, ta tvoje poslední věta může být v mnoha případech pravda. Ale je tu ještě jeden možný faktor. Ne každého baví střelba na terče. Mě třeba docela ano - ovšem pouze jako zpestření. Ale moje dva chlapce třeba vůbec. Odbachnout vepře je přece jen zábavnější :mrgreen: . Proto na terčovku nejezdíme. Tolik jen pro doplnění.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz