Forum 3Darchery

Právě je pát 19. dub 2024 4:49:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 11:03:54 
Offline

Registrován: pon 17. zář 2012 23:58:00
Příspěvky: 739
Jan píše:
Správně FIFA, taky to tak cítím. Když to bude chtít pořadatel, tak to bude muset technicky zajistit tak, aby se na to mohli všichni spolehnout. ..............
Jinak osobně si myslím, že není nutné sčítat body na trati, stačí zapisovat zásahy a ty pak přepsat do vyhodnocovacího sw. Co střelec to 5 čísel. .......Ale bodovačky zůstávají ke kontrole v původní podobě a je vždy možno zpětně dohledat případnou chybu. Takže zásadní je stejně dobře zapsat zásahy a to si musí každý ve skupince ohlídat tak jako tak.

Vyvedu tě z omylu - pokud bys jel na jiný závod, než na Český pohár (třeba zahraniční, nebo ME...), tak zjistíš, že sčítat na bodovačce je nutnost, pokud se rovnou nepíšou dvě bodovačky. V případě chyby - špatného křížku - lze podle součtu velmi snadno dohledat chybu. A opačně.
Na "pouze" vykřížkované bodovačce už nic nenajdu :?

Ad Fifa: Když má někdo problém, že při psaní a sčítání papírové bodovačky vidí, jak a kolik střílí ostatní,
tak by asi měl spíše zapracovat na své psychické odolnosti - a to nejlépe častějším zapisováním! ;)
Moje heslo je - svou bodovačku si radši zfalšuji a pokazím sám... :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 11:40:24 
Offline

Registrován: pát 22. úno 2013 14:03:24
Příspěvky: 35
Aha, tak proto občas mívám tak špatný body :shock:
Nojo to mě nenapadlo. My tedy vlastně potřebujeme samopropisující bodovačky s minimálně jednou kopií. ;)
Chytrý telefony nás stejně nikoho neminou, ale mi to nepřijde jednodušší a spolehlivější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 14:47:18 
Offline

Registrován: stř 05. zář 2012 21:13:53
Příspěvky: 360
schválně mi řeknete, co vam slo rychleji. Vyplnit a secist bodovacku, nebo nacvakat vysledky pres mobil. U nas ve skupine byl teda rychlejsí Vlada s papirovými bodovackami nez ja s tím mobilem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 16:08:40 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
doufám, že jsi pak ten mobil odevzdal pořadateli. Ten má totiž povinost bodovačky nějakou dobu skladovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 16:40:11 
Offline

Registrován: stř 05. zář 2012 21:13:53
Příspěvky: 360
jo vratí mi ho na konci roku


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 20:06:27 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
tak je to správně. Jestli si totiž někdo v tvém telefonu podepsal špatný výsledek, tak se alespoň pořadatel může bránit a ukázat tvůj mobil s výsledkem potvrzeným střelcem.
Zaplaťpámbu že jste stříleli pod svazem, jehož pravidla povolují používání komunikačních technologií na trati.

U nás je způsob zaznamenávání výsledků dán pravidly, takže diváci jsou o online výsledky ochuzeni. Na druhou stranu se nestane, že by někdo odeslal blbý výsledek. Střelec je povinen záznam svého výkonu ztvrdit podpisem.

Na druhou stranu nemusíme vybírat terén podle pokrytí, takže to má i své výhody. Když vezmu v potaz kolik lidí se ještě dnes nedokáže někam přihlásit pomocí počítače, tak hlasuji pro propisku.

Pravidla WA používání komunikačních zařízení na trati výslovně zakazují (článek 11.10.3.6.1). U EAA, nebo IFAA by se chytrý telefon dal požít k měření vzdálenosti a pak rovněž patří mezi zakázané vybavení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 20. čer 2013 22:35:13 
Offline

Registrován: pon 17. zář 2012 23:58:00
Příspěvky: 739
...no a tím pádem se tu bavíme o "něčem" úplně zbytečně.
"Tedy dobře, vyřízeno k dennímu pořádku!" :D
(řekl by Čeněk Šlégl v postavě senilního hraběte Bohdana Kocharowského ve filmu Když Burian Prášil)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 21. čer 2013 0:16:42 
Offline

Registrován: ned 26. srp 2012 13:23:51
Příspěvky: 205
Mýša píše:
Zaplaťpámbu že jste stříleli pod svazem, jehož pravidla povolují používání komunikačních technologií na trati.
...
Pravidla WA používání komunikačních zařízení na trati výslovně zakazují (článek 11.10.3.6.1). U EAA, nebo IFAA by se chytrý telefon dal požít k měření vzdálenosti a pak rovněž patří mezi zakázané vybavení.


??? Pravidla ktereho svazu povoluji komunikacni zarizeni na trati ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 10:05:09 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
jedna z cest pro popularizaci lukostřelby
Předváděčka Lukostřeleckého klubu Znojmo během přestávky hokejového zápasu HC Orli Znojmo. Střelba na 25 a 50 metrů. Počet diváků 2065. :-D
https://www.youtube.com/watch?v=Ce7vRMg96bg


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 12:26:36 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
Ano- hokej je zrovna případ málo rozšířeného sportu, kterému se podařilo strhnout na sebe pozornost. Kolik států hraje hokej ? 10? A kolik jich střílí z luku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 20:07:51 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
Mýša píše:
Ano- hokej je zrovna případ málo rozšířeného sportu, kterému se podařilo strhnout na sebe pozornost. Kolik států hraje hokej ? 10? A kolik jich střílí z luku?

děkuji za humornou předehru, popravdě nevím kolik státu hraje hokej nebo střílí z luku,
v našem státě je velmi hodně lidí kteří hrají hokej a velmi velmi hodně lidí kteří mu fandí na druhou stranu je docela málo lidí, kteří střílí z luku a ti si povětšinou vzájemně fandí, lukostřelci ze Znojma se postarali, aby se rozšířili řady lidí, kteří můžou lukostřelbě fandit a je možné, že to někoho z těch diváků tak zaujalo, že si to půjde zkusit, a i kdyby ne tak aspoň vědí, že něco takového u nich existuje
vím, že je dost lidí, kteří dělají něco podobného, že se dá tak pomoci i pokladně klubu může být pro někoho novinka, zdánlivě vedlejší efekt reklama-propagace je, aspoň si to myslím to nejpodstatnější, je jisté, že naši medailisté z MS jedním vystoupením např. v celostátní televizi hravě vyváží desítky ne-li stovky takových akcí, ale na druhou stranu, bez této svým způsobem anonymní propagace o ně v té televizi jak jsem pochopil z diskuse v tématu MS Sassari asi nebude zájem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 21:44:37 
Offline

Registrován: stř 05. zář 2012 21:13:53
Příspěvky: 360
mi se to vystoupení o té přestávce líbilo. Z CLS se do te televize umel dostat Hegedus, ale bohuzel ta jeho vvystoupení pak byla taková dost trapna, ze o tom neumel promluvit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2013 21:47:06 
Offline

Registrován: ned 26. srp 2012 13:23:51
Příspěvky: 205
Zajimavej napad, kdybych si tam mel postavit ja, tak se mi tak budou klepat ruce, ze by to mohlo byt pro pritomne divaky nebezpecne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 16. říj 2013 12:09:19 
Offline

Registrován: stř 05. zář 2012 21:13:53
Příspěvky: 360
Pravda je, ze jsem si nevsiml, ze nahore za tou sítí sedí nejací diváci. Ale v Bhutanu diváci lemují celou drahu střely a jsou i za terčem a uskakují podle toho kam ten síp letí :-). Akorát ze ted tam presli na holé kladky tak to nevím jak stihnou uhnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10. lis 2013 15:20:51 
Offline

Registrován: pát 12. říj 2012 10:10:54
Příspěvky: 1030
Takhle vypadá propagace 3Déčka :D http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178 ... 017001109/
(20:40min)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10. lis 2013 18:15:03 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2012 21:28:32
Příspěvky: 253
Jj, dobrá propagace, sice komentář trošku zavádějící... Teď jde jen o to, zda si případní zájemci najdou přes "strýčka gůgla" svaz "3D Česká lukostřelba" či "Český lukostřelecký svaz"... a dále pak je to otázka pro kluby, jak jsou trenérsky, materiálně a i zázemím (střelnice) připraveni..
Ito, to se tě (klubu) ale netýká.... díky za příspěvek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10. lis 2013 23:15:39 
Offline

Registrován: úte 13. lis 2012 19:21:42
Příspěvky: 28
díky Ito za odkaz , nějak mi to uteklo :(

pro Hračičku :) nějak mi uniklo proč je komentář zavádějící .Spíš to vypadá že jsi bohužel nic nepochopil :( Na to aby Tomáš přivezl medaile nepotřeboval speciální střelnice ani trenéra a troufám si říct že v porovnání s jinými sporty ani významné materiální zázemí. Prostě pochopil ducha lukostřelby :D
Ty jsi najdi fundovaného trenéra a budeme se taky těšit na nějakou tu medaili.
Moc se omlouvám všem čtenářům fora ale už mě to věčné rýpaní znechutilo a jestli se někdo vyžívá v neustálém negativním svinění tohoto pro mnoho ostatních lidí oblíbeného diskusního fora tak to zamrzí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 0:07:50 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
Ito děkuji, že jsi vlastně první kdo přispěl do tohoto tématu opravdovým příspěvkem a navíc významným, jen škoda, že Tomáš nedostal víc prostoru, ale i tak je to skvělé Tomáši ještě jednou gratuluji
když jsem zakládal toto téma měl jsem představu, že se tu budou řešit jen věci spojené s lukostřelbou a její propagací, podotýkám jakoukoliv a jak to zlepšit nebo přijít s novými nápady i třeba naivními, ale zatím se tady řeší pouze negace, frustrace a to ještě povětšinou spíše přes osobní vztahy
Libore Viktor tu na rozdíl od tebe rozvíjí diskusi pro tvé myšlení možná nepřijatelně, ale zkus se zamyslet v některých věcech má pravdu, naši medailoví na MS WA 3D mají nejen talent od boha, ale hlavně pořádný kus práce na sobě, když se podíváš za ně na ostatní je tam docela mezera, ale pokud další střelci budou mít zázemí, střelnice a trenéry jako v jiných zemích tak máme šanci mít v té špici daleko víc lidí a nespoléhat na to, že se vyloupne náhodou nějaký talent jako třeba Ondra Louthan, který i přesto, že má na medailové pozice stejně jako Tomáš a Richard bez toho materiálního zabezpečení musel zůstal doma a utřel nejen on, ale i naše lukostřelba
hloupost má prostě různé podoby
přemýšlej a neřeš tolik osobní vztahy


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 0:10:42 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
pěkná zpráva z Mistrovství světa ve 3D lukostřelbě Sassari, Itálie
od Richarda

http://cms.czecharchery.cz/files/attachments/100/31607-Zprava-z-vyjezdu-na-MS-ve-3D-lukostrelbe-Sassari-Italie.pdf


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 6:09:47 
Offline

Registrován: pon 01. dub 2013 17:30:30
Příspěvky: 40
Zadny musel ale nechtel. Navic nominacni zavody kde se sejde 20 lidi z toho 5 IB me teda vubec nebavi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 9:17:00 
Offline

Registrován: stř 05. zář 2012 21:13:53
Příspěvky: 360
Na to kolik to video melo minut, to byla skvelá reklama. Vzdycky je to o tom, ze konkretní střelec musí chtít, a pak si místo a čas na střílení vzdycky najde. To že má klub nejaké zazemí je super, je ale otazka kolik ten servis taky stojí. A pokud ma nekdo moznost střílet doma kdykoli se mu zamane, tak to je uplne nejlepsí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 9:26:16 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
Video dopadlo ještě dobře. Mám s tím jisté zkušenosti. Reportáž se natáčí třeba tři hodiny a pak se to sestříhá na 30 vteřin. Reportovaný to nemůže vůbec nijak ovlivnit. Pokud do toho chce vsunout nějakou konkrétní informaci, muselo by se to natáčet před bilboardem , aby to nešlo vystřihnout.
Tato propagace je zatím nejvíc, co kdo kdy udělal. V hlavních zprávách zmínka o 3D lukostřelbě. Paráda!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 10:09:21 
Offline

Registrován: pon 13. srp 2012 21:28:32
Příspěvky: 253
sova píše:
pro Hračičku :) nějak mi uniklo proč je komentář zavádějící .Spíš to vypadá že jsi bohužel nic nepochopil :( Na to aby Tomáš přivezl medaile nepotřeboval speciální střelnice ani trenéra a troufám si říct že v porovnání s jinými sporty ani významné materiální zázemí. Prostě pochopil ducha lukostřelby :D
Ty jsi najdi fundovaného trenéra a budeme se taky těšit na nějakou tu medaili.
Moc se omlouvám všem čtenářům fora ale už mě to věčné rýpaní znechutilo a jestli se někdo vyžívá v neustálém negativním svinění tohoto pro mnoho ostatních lidí oblíbeného diskusního fora tak to zamrzí.

... ano Tomáš je jeden z mála, který "to má od boha", bohužel většina z nás, mě nevyjímaje, by k tomuto cíli dovedla dlouhá cesta - a na to jsem už fakt moc líný! Naštěstí od jiných mám zázemí i špičkového trenéra takže si mohu "postřelovat" ... nerejpu, jen upozorňuji na to, že většina střelců potřebuje, opakuji : zázemí - tedy střelnici, vyladěné nářadí a trenéra + dostatek času a píle či spíše tvrdé dřiny. Bohužel pochopit jen "ducha lukostřelby" nestačí - i Tomáš přiznává, že trénuje...
Zkus si poslechnout ještě jednou příspěvek a zjistíš, že je zavádějící... třeba v tom, že mluví většinou tradičních lucích, není zmínka o dalších - proto ta moje poznámka.
... a pro tebe, neber kritiku či upozorňování osobně.... o 3D lukostřelbě a jejím vzniku v tomhle maličkém státě trošku něco vím, ale rozhodně si nedělám "patent na rozum"...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 12:49:42 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
reportáž nevyráběl Tomáš, ale ČT, a to formou střihu. Je docela dobře možné, že Tomáš zmiňoval i netradiční luky, nebo si postěžoval, že kdyby měl potřebné zázemí a odborné vedení, jeho výkony by byly ještě lepší.....ale režije to musela sestříhat na předepsanou metráž a do reportáže dala jenom to, co jí přišlo zajímavé a důležité- Že přivezl stříbro z MS ve 3D, že střílel lukem, který si vyrobil a že existuje 3D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 12:52:13 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
A v nikam nesměřujících komentářích zanikl odkaz na Itou zmiňovanou reportáž na 20:40 minutě zpráv ČT
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/213411017001109/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 13:17:11 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
bylo to pěkné a líbilo se to i babičce, které jsem to ukázal, :-) Tome si prý velmi sympatický :-)

pokud to někdo nemá ve své režii tak je sice velice snadné, ale zcela zbytečné hodnocení z pozice zainteresovaného člověka, ale pokud chcete udělat minimum pro 3D lukostřelbu ukažte to lidem, kteří neví o 3D lukostřelbě nic, jedině jejich hodnocení má skutečnou váhu
sám jsem to přeposlal několika známým, kteří jsou mimo 3D lukostřeleckou obec a vám děkuji za následování :-)
sleduj 20:40 minutu zpráv ČT
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1178166846-zpravy/213411017001109/
přidal jsem ještě tyto odkazy
http://www.arni.cz/
http://www.3darchery.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 13:19:22 
Offline

Registrován: sob 11. srp 2012 22:15:23
Příspěvky: 1727
udělal jsem totéž


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 15:57:35 
Offline

Registrován: pát 12. říj 2012 10:10:54
Příspěvky: 1030
Jiří Sedláček píše:
.....sám jsem to přeposlal několika známým, kteří jsou mimo 3D lukostřeleckou obec a vám děkuji za následování :-)

Dík Jirko ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 11. lis 2013 23:11:48 
Offline

Registrován: ned 24. úno 2013 22:31:50
Příspěvky: 6
Zdravím všechny kdo mají rádi luk.

Na příspěvky na foru reaguju jen minimálně, ale zde bych si doušku dovolil, když už se mě to i tak "trochu" týká.
Jsou lidé, co mají luky opravdu rádi, mají radost, když se něco povede a potom ti druzí......blablabla.

No nějak tak jsem původně chtěl reagovat, ale to zase plodí jen další reakce na reakce etc. Je třeba se zamyslet co udělat pro propagaci lukostřelby jak ji přiblížit veřejnosti. Ta zná díky OH jen čistě sportovní rovinu této bohulibé činnosti a ta, ať se na mě nikdo nezlobí tzv. "netáhe" naopak když si dáte tu práci a někomu vysvětlíte, že existuje i nějaké 3D tak si to většina chce vyzkoušet. No a myslím, že o to jde - je jedno v jaké disciplíně kdo začne, ale hlavně, že vůbec začne s lukostřelbou!!! Nikde není psáno, že kdo začne s větví tak se po "zorientování" nepřikloní třeba k BB nebo kladce.

Rýsuje se možnost udělat opravdu velkou lukostřeleckou akci v nádherném prostředí kam přijde opravdu hodně lidí. Zatím to berme jako hru a zkusme se zamyslet jak lukostřelbu prezentovat jako moderní atraktivní činnost. Aneb očekávám zde VĚCNÉ příspěvky jak by podle vás mohla taková akce vypadat, co nemůže chybět, aby nadchla lidi a přivedla je k lukostřelbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12. lis 2013 13:13:38 
Offline

Registrován: pát 14. zář 2012 6:11:53
Příspěvky: 683
arni píše:
Rýsuje se možnost udělat opravdu velkou lukostřeleckou akci v nádherném prostředí kam přijde opravdu hodně lidí. Zatím to berme jako hru a zkusme se zamyslet jak lukostřelbu prezentovat jako moderní atraktivní činnost. Aneb očekávám zde VĚCNÉ příspěvky jak by podle vás mohla taková akce vypadat, co nemůže chybět, aby nadchla lidi a přivedla je k lukostřelbě.

opravdu hodně lidí by mělo být hlavně návštěvníků-diváků lukostřelbou příliš nedotčených
a "pouťová střelnice" pokud zkusíš šíp a luk v reálu, je větší šance, že tě to nepustí
pokud by to chtěl udělat některý z klubů na svých závodech myslím, že i svaz by to zastřešil
spolupráce se sportovními i historickými lukostřelci, je dost rozumných lidí, kteří chápou, že historický obleček či kladkostroj není to nejpodstatnější
projekce záznamů jakýchkoliv lukostřeleckých aktivit, nejlépe u občerstvení
fyzickou přítomnost těch nejlepších nejen současných ale i minulých v ideálním případě včetně jejich síně slávy
skromnost sluší, ale hvězdy táhnou
přítomnost výrobců a prodejců lukostřeleckého vybavení bych považoval za nutnost
upoutávka na stránkách http://www.kudyznudy.cz/ by také zabrala
media tisk, televize už máš drápkem chycené, ale možná by stálo za to oslovit některou rozhlasovou stanici
peníze by se asi dali získat přes nějaký dotační program, ale stejně by byla potřeba dobrovolníku,
pokud by se nedostávali tak se ozvi :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz