Forum 3Darchery

Právě je pon 16. pro 2019 1:29:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: EFAC 2019 - Holandsko - Doorwerth
PříspěvekNapsal: pon 12. srp 2019 10:07:52 

Ahoj všem lukostřelcům,
s výživou to bylo tak. Lenka nám připravovala vydatné svačiny na trať, ale také jsme měli každý den čerstvě nadojené kravské mléko, neboť jsme kempovali přímo na farmě. To byl tak nezvyklý doplněk stravy, že nás to posunulo proti konkurenci o třídu výš ( ještěže nebyla dopingová kontrola :D ). Pravdou bylo, že se soutěžilo od rána do večera a kdo neměl vše sebou trpěl nebo si musel pití a jídlo kupovat za žetony v tvrdé měně. Světe div se, na trati nebyla k dispozici ani voda. Když to Lenka se svojí skupinou první den reklamovala, pořadatel ji odkázal na pravidla, kdy je povinen obstarat vodu na trati, pokud je teplota vyšší než 25 st. C. Estonka ze skupiny se pohotově vytasila s teploměrem v mobilu na kterém bylo právě 25 st. a pořadatel jim musel opatřit kanystřík s vodou. Po této zkušenosti jsme si vše nosili raději sebou...
Zpět k soutěži. Osobně jsem se potýkal s několika problémy:
1) opakované zácpy na trati především u dlouhých výstřelů. Přijdete k terči a před vámi čekají tři čtyři skupiny, takže si můžete dát 30 - 40 minut pauzu. Shodli jsme se napříč startovním polem, že zde v pravidlech chybí časový limit na výstřel. Když takový OL luk stojí na metě a čučí pět minut do dalekohledu, pak něco šteluje na mířidle, zase čučí do dalekohledu, pak to třikrát natáhne a složí a pak si dá aut, to by jste mu ten dalekohled nacpali do zadk... Na takovém terči vlastně začínáte úplně znovu střílet, znovu chytáte tempo a snažíte se znovu zkoncentrovat.
2) Extrémně malé rozstřeliště. Vešlo se na něj rozumně tak 30 střelců a soutěžících bylo přes 500, takže se na rozstřel stálo ve čtyřech řadách. Ještě ke všemu pořadatelé byli ráno o půl hodiny napřed, takže než jsem si složil luk a připravil se, byl konec tréninku a šlo se na trať, kde jsme pochopitelně zbytečně čučeli 40 minut než přišel čas prvního výstřelu. Po této zkušenosti jsme jezdili na kole rovnou na okruh a rozstřelovali jsme se v duchu :mrgreen:
3) Poslední den nás chytnul deštík.. Poprvé v životě jsem střílel v tak prudkém lijáku. Během dvou tří terčů jsme měli všichni v TR bezbrčáky, takže šípy v letu předváděli neskutečný tanec. Přes závoje vody nebylo v lese skoro vidět kam se střílí, takže během lijáku nám prudce klesla morálka i výkonnost. Velmi zajímavá zkušenost :mrgreen: :mrgreen:
Ještě jeden extrémek : Střílel jsem ve skupině s chlapíkem Thomasem, který vyznává extrémní sporty www.bogensportextrem.de a ten střílel s lukem o 125 lb. Čtete dobře 125 lb. Něco neuvěřitelného, dokonce s tím dokázal i mířit déle než já se svými 36 lb. Faktem je, že i přes své osvalení ho to ke konci sbalovalo a stěžoval si na levé rameno, ale vydržel až do konce a vystřílel si třetí pozici v TR. Výhodou pro něj bylo, že ani na 73 m nemusel nijak nadmiřovat :lol:
Co na závěr říci. Byl to skvělý lukostřelecký zážitek, přes všechny drobné problémky popsané nahoře jsem dokázal střílet velmi vyrovnaně bez velkých výpadků, takže jsem si u svých soupeřů vysloužil přezdívku "czech machine". Jsem pyšný na své kluky a jsem šťastný, že střílíme celá rodina a mám velkou podporu ve své Lence.

Petr Máďa

PříspěvekNapsal: pon 12. srp 2019 17:50:29 

Velká gratulace Arnimu, Madurkay-teamu a hlavně Itaclubákovi Milanovi :mrgreen:
A Griffine - za MISTROVSKÉ 4.místo dává medaili ItaClub :D . Stačí si pro ní dojet do Římova...

PříspěvekNapsal: pon 12. srp 2019 23:27:15 

Ita píše:
Velká gratulace Arnimu, Madurkay-teamu a hlavně Itaclubákovi Milanovi :mrgreen:
A Griffine - za MISTROVSKÉ 4.místo dává medaili ItaClub :D . Stačí si pro ní dojet do Římova...

Ahoj, díky za podporu a sledování EFAC 2019, ItaClubácké pomyslné medaile si moc vážím. Pomyslné čtvrté místo jsem si užíval v pondělí a úterý, pak jsem byl ve středu a čtvrtek třetí, abych v pátek nakonec skončil celkově na šestém místě.

Je asi pravda, že teprve závody dělají závodníka a u vítězů se projevila vyšší "vyzávoděnost" a schopnost koncentarce.

Nicméně jsem se tam toho od kolegů ve skupině dost naučil a medailisté, jak jsem je poznal, si to fakt zasloužili, protože stříleli o ten chloupek líp a jistěji. Byla to pro mne dost dobrá škola a hodně inspirativní zážitek.

Díky moc za držení palců.

PříspěvekNapsal: úte 13. srp 2019 21:48:47 

Ještě pár fotek k přiblížení atmosféry : http://patrmada.rajce.net/EFAC_2019_Holandsko

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]