Forum 3Darchery

Právě je stř 16. říj 2019 14:57:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 09. říj 2019 19:04:00 

Na tenhle výlet fakt dlouho nezapomenu.

Obrázek

Sedím si doma a sleduji různé servery, jaké že bude počasí pro následující turnaj, na který se chystám, když tu si vzpomenu, OPĚT, na výlet do Tyrol. A nemohu jinak, než se s vámi o to podělit.

Necelý týden před odjezdem rozesílá Robert informace ohledně výletu do Tarsch/Latsch (Südtirol). Jedna z informací byla tato: Předpověď počasí pro oblast Merano dává zatím na pátek 6. září 2019 déšť s pravděpodobností 30% a teplotu 14-25°C, dál ještě není vidět...

To mne “potěšilo“ a šla jsem pomalu vše chystat. Musím být připravená. V průběhu dalších dnů, tak učinila i zbylá část výpravy (Robert, Standa, Petr a Hanuš. Pozor! Nejedná se o Arniho, ale o Hanuše z Dobřichovic).

V pátek za časného rána vyjíždím směr Praha. V 6:30 se mělo odjíždět z Prahy, ale čas se nám trochu posunul. To víte. Někdo má hodinky a někdo má čas…

Zhruba s půlhodinovým zpožděním přijíždí Standa s Petrem, aby nás a bagáž naložil a mohli jsme pokračovat přes Dobřichovice směr Brenner do cílové stanice Tarsch/Latsch. A to doslova. Turnaj, na který jsme vyrazili se konal u údolní stanice sedačkové lanovky Tarscher Alm, která pohodlně vede až do výšky 1 940m n.m.

K večeru přijíždíme do Tarschu, abychom se mohli ubytovat a připravit na následující dva dny, kdy budeme bojovat o místa na bedně při 3.3D Bogenturnier Tarsch/Latsch 2019 stříleném dle pravidel IFAA.

Díky né zrovna moc příznivým cenám ubytování jsem vykorespondovala s pořádajícím klubem ubytování hned u jejich klubovny. Spalo se ve stanech. Z čehož nebyl moc nadšený Petr, a tak si stále do kolečka meldoval jednu větu: "Nechci stavět stan za deště! Nechci stavět stan za deště!" Bohužel tomu tak nebylo a my stany za deště stavěli. Jediný Standa se nám poškleboval neb on spal ve své ávii.

Jelikož jsme v Itálii (ano vím, úřední jazyk je zde němčina), pohostinnost a přivítání bylo po italsku. Navíc závod pořádal pizzař + hamburgrář, kterého jsme poznali vloni na turnaji o 30km dál v údolí Val Venosta = proběhl aperitiv, burger, pívo a hurá na kutě. Před spánkem ještě jedno malé pomodlení pana Váchy a šlo se spát.

Ráno se probouzíme ještě do deště, který po chvíli ustal. Posnídáme a můžeme vyrazit vzhůru do výšek. Registrace byla na Tarscher Alm Hütte ve výšce 1940m n.m. Samotný závod se konal o několik desítek metrů výše na parkuru Bogenparcours Almrausch. Dle GPS nedaleké kešky, byl nejvýše postavený terč ve výšce cca 2200m n.m.

Tento den nás čekalo kolo UAR (všichni už znáte z letošního MČR )

Přestalo pršet, usedám (jako i ostatní) na sedačkovou lanovku a jsem šťastná, nezmoknu. Problém byl v tom, že při zapnutí lanovky pán od obsluhy v “dobré víře" sklopil všechny sedáky pro rychlé naskočení. Smůla byla, že to udělal ještě před konce deště... No a já při výskoku na horní stanici lanovky už byla mokrá, tedy má zadní část těla, jako kdybych seděla v lavóru vody.

Obrázek

Po rychlé registraci, rozdělení do skupin, rozstřílení a požití jednoho tee mit rum vyrážíme na mety.

Obrázek

Robert a já máme metu č.14. K nám se ještě přidal Ivan a Manuela z klubu RiArco (kousek od Bolzana), oba s kladkami.

Obrázek

Obrázek

Začínáme na srnce, které nedali najíst, a která byla hodně daleko. Hned na začátek si výstřel zopakuji čili daří se až na podruhé. Podobně střílím další tři terče. Hurá, už mi došlo, že střílím do 54,8 m (60 yardů) a né do 30ti metrů. Zlepšuji si náladu. Dalším výstřelem si dávám za dvacet. S úsměvem proplouvám celý den. Proč také ne, jsem na dovolené a je tu krásně.

Obrázek

Obrázek

Po orlovi, lani a jezevci se dostáváme k vlkovi na plnou vzdálenost. Ten mne dobře vyškolil.
Sestupujeme k ležícímu kozorohovi. Robert se "potutelně" směje neb kozoroh je v úhlu, jako u Klacka ve Skalanech námi oblíbená lištička. Jen ta vzdálenost … je podstatně dál.

Obrázek Obrázek

Dáváme si oba za dvacet. Na sovičce (teď už zas do kopce) si to ještě zopakujeme a jdeme se občerstvit. Druhá půlka dnešního dne je o terčích malého vzrůstu na max. vzdálenosti dané skupiny. Takže tu máme lišku, bobra nebo zajíce.

První den je za námi, sjíždíme postupně dolů a přemýšlíme, jaké to bude zítra. A výsledky dnešního dne? Robert a já první, Standa druhý. Petr a Hanuš se radují, že nepršelo a budou spát v suchu.

Máme tu neděli. Probouzíme se do vydatného deště, nebo že by již sněžilo?

Už ani nevím. Ale stan č.1 byl zasněžený.

Obrázek

Stan číslo 2 zjišťuje, že zalepení děr a impregnace už nestačí. Petr s Hanušem se probudili v “bazénu“ pro ty nejmenší, takže v brouzdališti. Vynášejí vše do Standovy ávie, moc suchého jim nezbylo. Já na sebe oblékám vše, co by mi “pomohlo“ přežít tento den.

Obrázek

Rozstřílet se? Ani náhodou. Beru to na “Zezuli“ a jdu rovnou na trať. Ještě stačím přehodit metu, na které budeme začínat. To víte, startovní pole trochu prořídlo. Někteří to vzdali. Takže místo mety č.14 jdeme na 27. Jen dnes střílíme Bogenparcours Schlegl v okolí klubovny.

Na řadě je zabijácké kolo HUNTER ROUND. Jsem již mokrá, ale střílím. První dva terče paráda. Trefuji se, ale… Několik dalších terčů zapisuji do bodovačky nulu 0. S brekem si říkám: „Mám já tohle zapotřebí?“. Chci vzdát závod a jít se ohřát. Manuela nám oznamuje, že můžeme být rádi, že zde jen prší. U nich doma (1300m n.m.) sněží. Ono to není jiné ani zde. Občas se i u nás změní déšť ve sníh. Na horní stanici lanovky regulérně sněží (ještě že jsme tam stříleli včera).

Obrázek

Opět brečím a chci jít pryč. Jsem mokrá a je mi zima. Bob mi vysvětluje, že střílíme extrém a ještě na hodně dlouhé vzdálenosti a ať neblbnu. Pochválí mi šípy, že je mám dobře vytuněné. Zaplaťpánbůh za to, přeci jen už střílím se samými “bezbrčáky“. Peří už na šípu “není“ a já mám jen osové auty, jen přestřeluji. Pokračuji tedy dál. Na terči č. 15 chci jít fakt už pryč. Necítím ruce, rukavice od Ivana nezabraly, ani tělesné teplo, když mi Robert "drtí" ruce, nepomáhá. Mám ale smůlu... není se jak vrátit. Musím pokračovat dál.

Obrázek

Ruce zmrzlé, kdepak… Už jen bolí. Narazit do zdi, tak se zlomí. Tabka je mokrá, už neklouže po tětivě. Šíp/y (do jednoho) se změnily v bezbrčákové. Ale já tedy pokračuji (s brekem a neskutečnou bolestí). Už vím, že musím mířit cca. půl metru doprava od komory, třeba to tam padne. A ono jo. Na tetřevu si dávám za dvacet. „Dobrá, nějak to dostřílím.“ Před každým výstřelem nasadím šíp, narovnám a ohnu prsty u ruky (při tom si dávám pozor, abych si ty prsty nezlomila...), abych udržela luk v ruce. Zda trefím nebo ne mne už nezajímá. Hlavně, že po výstřelu zůstane luk v ruce a neodletí za šípem.

Obrázek

Občas se trefím, někdy je to aut. Nevadí. Předposlední terč - kozoroh v brutálně prudké stráni - odstřílím a jdu napřed střelit si terč poslední. Pak už odcházím do klubovny se ohřát. Na ostatní nečekám.

Andrea (z vedení místního klubu) mne v klubovně usazuje na lavici za vyhřátý kávovar pod teplomet. Pokouším se ze sebe sundat bundu, nejde to. Ruce nejsou schopny uchopit jezdec zipu. Když se mi to podaří a sundám ze sebe vše mokré. Tohle je tedy těch v předpovědi slibovaných 15mm dešťových srážek...

Objednávám si čaj. Dostávám čaj s rumem. Řekla bych, že to byl spíše rum s čajem. Přichází Robert a hlásí mi výsledek. Tak to jsem spadla a bednu si neudržím. Jsem smutná. A to jsem byla po prvním dni prvá.

Za chvíli se už dozvídáme, jak že vše dopadlo. Robert se Standou si svá místa udrželi. Robert první, Standa druhý a já se propadla, ale zůstal mi alespoň bronz. Jako výhru jsme dostali dřevěný “půllitr“, do kterého nám bylo ihned načepováno jejich místní pivo.

Obrázek

Obrázek

Petr a Hanuš dostali cenu nejcennější … suchou postel a střechu nad hlavou. Apartmán u klubovny se uvolnil, tak se přemístili do něj. Byla to “chyba“.

Obrázek

Po zdolání soudku z vyhlášení, opravení tětiv jsme se pomalu odebrali ke spánku. No ke spánku …

Standa ulehl do své ávie, já do stanu. Robert ještě něco řešil v klubovně. V okamžiku, kdy zapnu zip u spacáku, slyším dusot koní. Pomalinku rozepínám stan, potichounku nakukuji ven. A ano, je tomu tak. Deset metrů ode mne je stádo koní. Volám o pomoc Standu (je to koňák), ale žádná odezva. Unikám k němu do ávie a čekám až dorazí Robert. Standa se nevzrušuje a v klidu spí dál.

Robert přichází, koně zahání a já mohu jít v klidu spát. Usínám hned, už tu mám “zachránce“, který ještě dlouho oko nezamhouřil…odhání koně pokaždé, když slyší, že se pasou jen pár metrů od našeho stanu.

Je tu pondělní ráno. Probouzíme se do krásného dne. Koně už tu nejsou.

Robert odchází do klubovny, my pomalu balíme. Stádo koní se vrací a mají sebou i malé hříbě. Tomu se zalíbil Petrův stan. Snaha vyhnat je pryč byla zbytečná. Hříbě si chtělo hrát a také hrálo. Stan roztrhalo a pošlapalo.

Obrázek

Obrázek

Petrovi tedy nezbývá nic jiného, než si pro další akce pořídit stan nový. I takto někoho přesvědčíte o tom, že po dvaceti pěti letech už stan nebude fakt funkční.

Máme zabaleno a odebíráme se k domovu. Ještě se zastavíme na nedaleké ferátě, abychom si užili výhledy na zasněžené vrcholky nad údolím a se zastávkou na dortíka v zasněženém Jaufenpassu, pokračujeme přes Brenner směr Praha.

Obrázek

Na závěr mohu říct jedno: „Výlet to byl krásný, výhledy úžasné, střelba náročná, lidé přátelští a už vím, co příště nezapomenu sebou vzít na střelbu do deště … neoprenové oblečení“

Katka

Na úplný závěr je zde i pár fotek:
https://www.zonerama.com/Link/Album/5668038

Naposledy upravil Katka dne čtv 10. říj 2019 8:45:21, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: čtv 10. říj 2019 1:06:40 

Katka dala článek, já přihodím odkaz na svoje fotky:

https://www.zonerama.com/RobinLocksley/Album/5668464

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]