Forum 3Darchery

Právě je úte 19. lis 2019 11:44:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 2019 WBHC Yankton
PříspěvekNapsal: stř 11. zář 2019 5:36:49 

po prvním dnu na kole zvířat
Katka Poprachová první ve své kategorii LB s nástřelem 430 bodů
Marián Jurík BB druhý s nástřelem 486 bodů

Předmět příspěvku: Re: 2019 WBHC Yankton
PříspěvekNapsal: čtv 12. zář 2019 9:09:53 

po druhém dnu na kole zvířat
Katka Poprachová v kategorii LB první s velkým náskokem
Marián Jurík BB druhý

PříspěvekNapsal: pát 13. zář 2019 7:44:43 

třetí den a Katka Poprachová v kategorii LB první s velkým náskokem
Marián Jurík BB druhý

PříspěvekNapsal: sob 14. zář 2019 20:08:28 

Katka Poprachová v kategorii LB získala titul s velkým náskokem
Marián Jurík v bare bow o 17 bodů druhý

PříspěvekNapsal: čtv 26. zář 2019 12:27:41 

Děkuji Jirkovi Sedláčkovi za průběžné zpravodajství z MS 3D IFAA v Yanktonu, Dakota, USA. Konečná bilance pro ČR:
Kateřina Poprachová, zlatá medaile, dlouhý luk ženy, 1.439 bodů,
Marián Jurík, stříbrná medaile, holý luk muži, 1.673 bodů.

Kateřina o zlato zabojovala ve skupině se čtyřmi soupeřkami. Od začátku získala náskok, který si nenechala vzít a každým dnem ho zvyšovala. Zlato si vybojovala dobrou střelbou a solidním výsledkem (i v mužích by byla těsně druhá). Byť nežije v ČR, tak ji patří dík za vzornou reprezentaci a je super, že za ČR střílela. Jak to bude příště, ukáže čas. Rakušané o ni hodně stojí.

Mě o 17 bodů mě přestřílel mladý Ind (27 let). Střílel za USA. Bylo to napínavé celé čtyři dni. Třikrát jsem vedl já, čtyřikrát soupeř. Dva dni vyhrál Ind, dva dni jsem vyhrál já. Byl to moc hezký a napínavý souboj.

A teď ten kontext, který je legrační, protože medaile v mužích BBR byly jisté. Bylo přihlášených 7 účastníků. Když je MS v Evropě je jich asi 50-60, když je na jiném světadíle, tak je jich vždy málo. MS 2021 bude v Austrálii a bude to nejspíš stejné. V Evropě je na IFAA mistrovstvích kolem 2.500 účastníků, tady nás bylo 150. IFAA má základnu hlavně v Evropě. V USA 3D organizuje hlavně asociace IBA. Ta je prý největší na světě, takže Američani nemají motivaci jít do IFAA a také jich tam bylo málo.  Až na metě jsem zjistil, že soutěžit budeme dva. :-) Působilo to jako fraška a byl jsem z toho zklamaný. Schválně jsem šel do mužů a ne do seniorů, abych měl s kým soutěžit. Nakonec se z toho vyklubal snad nejhezčí závod, který jsem střílel. Byly jsme s Indem na stejné úrovni a pořád jsme se hecovali do výkonů a nastříleli solidní body. Koukal jsem 2 roky zpátky na plně obsazené závody MS 2017 v Itálii a čistě teoreticky podle letošního výsledku bych byl pátý (ale nebyl :-), samozřejmě). Takže to nakonec nebyla žádná fraška a i ta jistá medaile za druhé a zároveň poslední místo mě těší, protože je za ní slušný výsledek.

Při předávání medailí nás mrzelo, že nás nenapadlo vzít českou vlajku. Kolem Kateřiny vláli vlajky Německa a Itálie a já jsem se schovával za vlajku americkou.

Terén byl náročný, kopcovitý, srovnatelný s Adršpachem. Určitě byl těžší než 2016 v Saalbachu, 2017 ve Florencii nebo 2018 v Oberwiesenthalu. I když je všude kolem řeky Missouri rovina jak na Polabí, tak závod byl ve strmých kopcích, roklích, … V noci hodně pršelo a bylo bláto. Fyzicky jsme si dali ty čtyři dni do těla. Yankton je malé město se 14-ti tisíci obyvateli. Zároveň je rozlohou srovnatelné s našimi krajskými městy. Místa je všude hodně, bez auta ani ránu. Lukostřelecké centrum v Yanktonu je jedno z největších na světě a koná se tam hodně závodů.

Marián

PříspěvekNapsal: čtv 24. říj 2019 13:16:15 

Tak si říkám, jestli je od IFAA moudré pořádat mistrovství v USA. Nevím, zda je možná pořadatelská spolupráce třeba s IBA. Ale ať to je jak chce, nemá takové mistrovství světa nijak vysokou vypovídací hodnotu, co se týče střeleckého umění. Vypovídá spíš něco o zájmu Američanů o "zbytek světa" a možná i naopak.
Zdraví Luis

PříspěvekNapsal: čtv 24. říj 2019 20:15:42 

Luis píše:
Tak si říkám, jestli je od IFAA moudré pořádat mistrovství v USA. Nevím, zda je možná pořadatelská spolupráce třeba s IBA. Ale ať to je jak chce, nemá takové mistrovství světa nijak vysokou vypovídací hodnotu, co se týče střeleckého umění. Vypovídá spíš něco o zájmu Američanů o "zbytek světa" a možná i naopak.
Zdraví Luis

Vzhledem k tomu, že IFAA je mezinárodní organizace s ambicí působit po celém světě a rotaci mistrovství po kontinentech má dokonce ve svých pravidlech, tak to doslova nutné je zejména když je to v daném regionu někdo ochotný uspořádat.
Účast na tomto šampionátu byla v počtu medailí na účastníka pro nás opravdu úspěšná a pokud se do toho bude nanášet diskuse o vypovídající hodnotě, co se týče střeleckého umění, bylo by dobré si uvědomit, že jakýkoliv šampionát či mistrovství je primárně o vítězství nebo umístění v daném okamžiku a výkon samotný je zcela podružný i když nepochybně dodá větší lesk.
Slabá účast amerických střelců v domácím prostředí může být dána i tím, že nemají odstřílené závody podle požadavků platných pravidel a NFAA jim z tohoto důvodu nemínila umožnit start, zatím co část evropských členů IFAA umožňuje svým střelcům tyto požadavky obcházet což umožní samozřejmě masovější účast.
Pořadatelská spolupráce na světovém šampionátu s IBA (basket) by byla zajímavá, ale to by poslalo šampionát ještě do většího stínu. S IBO by to postrádalo logiku i když jsou to organizace s podobným zaměřením.
Pokusím se vysvětlit. Neshody nad požadavky na změnu pravidel v osmdesátých letech vedly k odtržení nezanedbatelné části členské základny NFAA (člen IFAA), tito rebelové následně založili IBO a vytvořili si vlastní pravidla která jsou přizpůsobena možnostem luků, kterými se na soutěžích střílí. Z těchto jejich pravidel vychází i pravidla bývalé EAA-3D, současné IAA-HDH nebo pravidla WA, která se odlišují v malých detailech jak mnozí, kteří podle nich stříleli nebo střílejí soutěže mohou posoudit sami.
Organizace jako je IBO, ASA i další, které v nějaké formě provozují střelbu na 3D terče v USA, pořádají desítky závodů jejichž finále přenášejí i media celostátního významu a mají slušnou sledovanost, pravidla a nastavení IFAA žádnou atraktivitu neumožňují, krapet ustrnuly v čase, je to nezajímavé pro diváky, sponzory i pořadatele soutěží a to je také jedna z příčin nezájmu nejen v USA.

PříspěvekNapsal: ned 27. říj 2019 11:12:44 

Jiří má pravdu. Rotace po regionech je dána pravidly, i když MS ve 3D v Jižní Americe nebylo (byla místo toho Itálie), protože IFAA nemá v Jižní Americe dostatečně silnou základnu a pořadatelé měli obavu z velmi nízké účasti. Jinak sloučit závody IBO a IFAA nejde, protože tam jsou nejen zcela odlišné kategorie, ale i pravidla střelby se liší.

PříspěvekNapsal: ned 27. říj 2019 11:13:16 

Jiří Sedláček píše:
...Pořadatelská spolupráce na světovém šampionátu s IBA (basket) by byla zajímavá, ale to by poslalo šampionát ještě do většího stínu. S IBO by to postrádalo logiku i když jsou to organizace s podobným zaměřením.

IBA - Internacional Bar Association... :?:
https://www.ibanet.org/

Když zůstaneme doma v ČR:
IBA - nějaká bezpečnostní služba... :?:
http://www.iba.cz/
IBA - Institut biostatistiky a analýzy... :?:
https://www.iba.muni.cz/

Ten basketbal se totiž jmenuje FIBA... :o
https://www.fiba.basketball/

...aneb když si o sobě myslím, že jsem nejchytřejší "na dvorečku",
tak si nemusím oveřovat fakta ani když dělám "vtipy" a utahuji si z ostatních... :roll: :roll: :roll:
Ke zbytku snad jen tolik - Neverending story...

PříspěvekNapsal: úte 29. říj 2019 0:57:32 

Robert píše:
.......................aneb když si o sobě myslím, že jsem nejchytřejší "na dvorečku",
tak si nemusím oveřovat fakta ani když dělám "vtipy" a utahuji si z ostatních... :roll: :roll: :roll:
Ke zbytku snad jen tolik - Neverending story...

Nebylo ode zřejmě korektní dát do závorky pouze basket, zkus zadat do vyhledávače "IBA basketball" a pak můžeš zcela objektivně hodnotit i tu svou pozici na dvorečku.
Co se týká Neverending story tak chápu, že informace, které nejsou v souladu s oficiální propagandou jsou pro některé nepřijatelné.

NFAA střílí podle pravidel IFAA pouze terénní, 3D stříĺí na známé vzdálenosti kde mají maximálku přes 90 metrů, bodování 11,10,8,5 a na neznámé vzdálenosti střílí maximálku 45 metrů a bodování mají 12,10,8,5 nebo máš rozumnější vysvětlení proč nemají Američané zájem o 3D dle IFAA
Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 29. říj 2019 8:26:49 

To jsem zvědav, kdo nakonec skončí jako nejchytřejší a nejlépe informovaný :?: :?:

PříspěvekNapsal: stř 30. říj 2019 13:32:24 

Díky za reakce, jistě, Kačka Poprachová zvítězila naštěstí v jedné z nejobsazenějších skupin, jak se můžete přesvědčit ve výsledkové listině, ale i Marian se za svůj výsledek stydět nemusí. Nezbývá mi však jen zopakovat, že takové mistrovství podle mého názoru nemá valný smysl.
Zdraví Luis

PříspěvekNapsal: pon 04. lis 2019 13:01:53 

Zapomněl jsem se omluvit za zkomolení zkratky a tak to alespoň dodatečně činím nyní.
Hezké dny přeje Luis

PříspěvekNapsal: pon 04. lis 2019 15:30:13 

Ono je jedno na jaké úrovni to které sportovní klání probíhá, okresní nebo světové. Důležité je se ho zúčasnit a ne jen o tom kecat u piva,
a navíc já vyznávám názor, že vítězství nikdy neomrzí :!: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 07. lis 2019 14:40:10 

Ivan píše:
Ono je jedno na jaké úrovni to které sportovní klání probíhá, okresní nebo světové. Důležité je se ho zúčasnit a ne jen o tom kecat u piva,
a navíc já vyznávám názor, že vítězství nikdy neomrzí :!: :lol: :lol:

Ono je to jedno možná z Tvého pohledu. Zkus se na to podívat třeba z pohledu pořadatele. A být zároveň první i poslední má taky něco do sebe, že.
Zdraví Tě Luis

PříspěvekNapsal: pát 08. lis 2019 15:38:42 

Samozřejmě jsem to hodnotil z hlediska střelce a neomrzující vítězství platí pouze pokud je více střelců než 5. Proto jsem také přešel v NordCapu do TRB. Pořadatel dával kategorie striktně podle věku a být s mizerným výsledkem na bedně III ze tří mi bylo trapné.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]