Forum 3Darchery

Právě je úte 28. led 2020 12:32:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 19.6.-26.6.2020 EBHC Confolens
PříspěvekNapsal: ned 08. pro 2019 14:25:17 

Luis píše:
Dobrý den všem, kteří se zajímají o historický luk IFAA. Nejsem si tím sice úplně jist, ale mám pocit, že Confolenští si vymyslili novou kategorii - historický luk veteráni. Podle mne to neodpovídá pravidlům IFAA, která praví, že HB se otvírá pouze a jedině v kategorii dospělí. Všimli jste si toho také? Nebo jsem si možná něčeho nevšiml já.
Zdraví vás Luis

Podle platných pravidel 2019-2020 je historický luk otevřený pro všechny věkové kategorie.

PříspěvekNapsal: pon 09. pro 2019 16:20:36 

Díky za reakci, Jiří. Díval jsem se však znovu jak do Střelecké příručky tak i do Knihy pravidel a našel jsem tam ohledně věkového rozdělení střelců z historického luku jen toto: "c. Only the adult division shall be recognised and there shall be no class grades." což odpovídá již po řadu let aplikovanému pravidlu. Tak nevím. Možná je někde ustanovení, které jsem nepostřehl. Mohl bys mi, prosím, poslat odkaz, kdes to přesně našel?
Zdraví Luis

PříspěvekNapsal: pon 09. pro 2019 16:43:15 

BoR 2019
ARTICLE IV - GENERAL RULES FOR FIELD ARCHERY GAMES
F. Divisions of Competition
3. Style and Division nomenclature............................ 40
Příloha:
IFAA Style and Division nomenclature.jpg
IFAA Style and Division nomenclature.jpg [ 109.38 KiB | Zobrazeno 439 krát ]

...podle této tabulky je to správně...

PříspěvekNapsal: pon 09. pro 2019 19:04:41 

Luis píše:
Díky za reakci, Jiří. Díval jsem se však znovu jak do Střelecké příručky tak i do Knihy pravidel a našel jsem tam ohledně věkového rozdělení střelců z historického luku jen toto: "c. Only the adult division shall be recognised and there shall be no class grades." což odpovídá již po řadu let aplikovanému pravidlu. Tak nevím. Možná je někde ustanovení, které jsem nepostřehl. Mohl bys mi, prosím, poslat odkaz, kdes to přesně našel?
Zdraví Luis

Ty pravidla na našich stránkách jsou stará a tudíž neplatná, proto jsi to tam nemohl najít, každé dva roky se schvalují úpravy a vydává nová verze, pokud chceš aktuální (2019-2020) tak si je stáhni zde, úpravy jsou vyznačeny kurzívou nebo barvou.
https://www.ifaa-archery.org/index.php/documents/rules/ifaa-book-of-rules-2019.
Pro účastníky zájezdu je jedna podstatná změna, o hodnotě šípů nerozhoduje kapitán, ale většina ve skupině.

PříspěvekNapsal: pon 09. pro 2019 20:20:19 

Na naše pravidla jsem se nedíval. Každý rok si pročítám pravidla IFAA, pravda, se zřetelem k historickému luku a ta klauzule, kterou jsem citoval, tam pořád je. No, necháme to koňovi...
Děkuje a zdraví vás Luis

PříspěvekNapsal: pon 09. pro 2019 21:49:10 

Johanka píše:
Na naše pravidla jsem se nedíval. Každý rok si pročítám pravidla IFAA, pravda, se zřetelem k historickému luku a ta klauzule, kterou jsem citoval, tam pořád je. No, necháme to koňovi...
Děkuje a zdraví vás Luis

Máš pravdu. Nějaký doveda to napsal do popisu vybavení střeleckého stylu, kde by to postrádá logiku a proto nikoho nenapadlo, že by to bylo vhodné odstranit.

PříspěvekNapsal: úte 10. pro 2019 14:03:33 

Jiří Sedláček píše:
Johanka píše:
Děkuje a zdraví vás Luis

Máš pravdu. Nějaký doveda to napsal do popisu vybavení střeleckého stylu, kde by to postrádá logiku a proto nikoho nenapadlo, že by to bylo vhodné odstranit.

Taky si myslím. Tabulku vyrobil někdo, kdo neví tak úplně, která bije, nejen že nerespektuje literu pravidel ale zařazuje do HB i děti...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]