Forum 3Darchery

Právě je pon 24. úno 2020 1:54:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Licoměrsko 22.2.2020
PříspěvekNapsal: čtv 13. úno 2020 10:08:43 

Zdravíme všechny natěšené lukostřelce!

Po "zimní" přestávce :roll: tu máte první závod České poháru 3D v letošním roce.
Tak omeťte z luků pavučiny, zkontrolujte a přelepte brčka na šípech, navoskujte tětivy,
kladky mohou poutahovat povolené šroubečky :lol:
a 22. února doražte na Licoměrsko! Budeme se na Vás těšit :D :D :D

Předmět příspěvku: Re: Licoměrsko 22.2.2020
PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2020 8:30:32 

Hmm, 119 střelců...to vypadá na slušný závod ČP.
Je vidět, že jste všichni natěšení! :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2020 20:30:36 

A jede Ondráš,
takže kdyby byl zase rozstřel, tak raději směrem k lesu. Víš jak to dopadlo posledně.
Pája

PříspěvekNapsal: čtv 20. úno 2020 21:45:04 

Nojo pořád. Stejně ten přívěs pro koně uz chtěl pomalu vyměnit :)

PříspěvekNapsal: sob 22. úno 2020 21:02:55 

Děkujeme všem :D :D :D za hojnou účast kromě těch tří, co nepřijeli a ani je nenapadlo zavolat či napsat omluvu... :(
* * * * * * * * * * * * *
Po odjezdu závodníků zůstala na místě jedna ledvinka, desky na psaní bodovaček a asi tři šípy...obrázky pro identifikaci dodá Katka.
Majitelé se o věci mohou přihlásit u Standy, snad je doveze na příští závody...

PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2020 10:55:19 

Děkuji stavitelům tratě za pěkně postavený závod a přidávám fotky ztrát a nálezů. ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2020 11:36:24 

Protože v poslední době se většina příspěvků odehrává na Facebooku a zde na našem foru chcípl pes :( tak bych to tu rád trochu vzkřísil .
První letošní 3Déčko proběhlo v naprosto luxusním počasí a to byl zimní měsíc únor. Dokonce jsme ve skupině zavzpomínali na jeden také únorový závod v roce 2012 v Jarpicích, kde jsme stříleli při -20 stupních 8-) .
https://get.google.com/albumarchive/103 ... yFXqJaWtZ9
Početný licoměrský oddíl postavil pěknou trať, kde nechyběly i optické klamy, které zdárně mátly střelce při odhadu vzdáleností. Mohu říci ,, nebylo to jednoduché i já měl co dělat" :D Občas mě to s odhadem nevyšlo a loupnul jsem si tam nějaký ten autík. Navíc jsem měl ve skupině, mimo jiné, Páju Ostena a ten neřád za celou trať si nedal ani jeden :evil:, coš bylo od něj velmi nesportovní. Nepomohl ani osvědčený trik, kdy jsem mu při nátahu a těsně před vypuštěním kýchl do obličeje a v zápětí se omluvil ,, ta rýma je ale svině". Do posledního výstřelu jsme se přetahovali o body. Měl jsem ale štěstí, že lízání dvacítek mi šlo velmi dobře, Pája bohužel občas nedolízl. Bude to muset hold někde dotrénovat :D Jinak ve skupině panovala krásná, uvolněná atmosféra. Neměli jsme tam žádného nevhodného prudiče, který by od nás vyžadoval nějaké to ticho při výstřelu, nesmál se našim inteligentním vtípkům, nebo dokonce střílel lépe. Také jsme měli velké štěstí, že před námi nebyla žádná červenokolíková stále meditující skupina, či dokonce čtyři za sebou, která dokáže ostatní skupiny zabrzdit o hodinu a půl. Za to jsme byli Bobovi moc vděčni. My jsme krásně a plynule procházeli celou trať a pohodlně si vychutnali velmi dobrý oběd v poloprázdné jídelně. Jen jsme pak nechápali, kde je takovou dobu zbytek lukostřelců. Nakonec jsme se ale dočkali a vše dobře dopadlo. Tak prý nezabloudili, jen jim to o chvilinku déle trvalo. Jsou to naši miláčci a ty skupiny za nimi se na ně už ani nezlobí.
Po sportovní vložce, rozstřelu ve dvou kategoriích, proběhlo vyhlášení a udílení hodnotných cen. To trochu neblaze nesl Ondra Louthan. Ne jen že, jak říkal, po zřejmě zfalšovaných výsledcích se ocitl až na druhém místě a čistě náhodou vyhrál Robert, tak ho nechali nejprve namlsat pohledem na kvalitní destiláty a pak mu za druhé místo dali jen víno. Tak doufám, že to rozdýchá a opět ho brzy uvidíme na závodech. A když přijede i Peťa Máďa, tak by se mohl Ondráš příště probojovat i na třetí místo. Tak mu přeji hodně štěstí a držím palce ať vydrží.
Byl to tedy krásný jarní den v Zimě, ve společnosti přátel a kamarádu a naší 3D lukostřelby. Děkuji Licoměrsku za pěkný závod a jedno osobní poděkování pro Páju, že ví kde je jeho místo a ctí to i když tedy občas vystrčí růžky :D

PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2020 13:46:49 

Závod byl hezky postavený, počasí vyšlo. Na Bobíka nebyl ani moc záludný.
Navrhl bych ale porřadatelům vypnit těch několik hodin, než dorazí moderní luky z lesa, nějakou zábavou. Třeba soutěž ve střelbe na rozstřelišti na přesnost. Vyřazovací systém pavouk jako v tenise. Aby se ten čas využil, bylo by na co koukat, fandit atd. Třeba o cenu místo šťastného šípu.
Pája

PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2020 22:48:01 

Korado píše:
První letošní 3Déčko proběhlo v naprosto luxusním počasí a to byl zimní měsíc únor. Dokonce jsme ve skupině zavzpomínali na jeden také únorový závod v roce 2012 v Jarpicích, kde jsme stříleli při -20 stupních 8-) .
https://get.google.com/albumarchive/103 ... yFXqJaWtZ9

Ano, ano...mrazivé Jarpice... To je dokonce moje fotoalbum :oops: Tady je aktuální odkaz (nikoliv z archivu):
https://www.zonerama.com/Link/Album/1451988
A děkujeme za pochvalu.

Opravdu je mi stále tajemstvím, co ty kladky a kuše na trati dělají, že jim to tak dlouho trvá...fakt to nechápu, i když se mi to Petr Dlesek pokoušel vysvětlit. Osobně jsem viděl, že zatímco naše pětičlenná skupina odstřílela dva terče (srnku na louce a kachničky), skupina u lvice ještě ani nezačala střílet, nebo v ní vystřelil jen jeden a pak si šel odpočinout na sedačku... :roll:

PříspěvekNapsal: ned 23. úno 2020 23:26:04 

K tomu co dělají kuše:
-podívají se dalekohledem na terč aby zjistil kde je zóna
- odhadne vzdálenost a to se pokusí udělat pořádně. Vzhledem k omezení výkonu kuše a její velké balistické křivce , už chyba v odhadu 2-3 m znamená špatný zásah.
-Natáhne kuši
-založí šíp
-upraví zaostření paraxy
-Upraví zvětšení na puškohledu a zkontroluje pohledem na terč
- tohle vše zkontroluje s ohledem na to, že každá z těchto věcí ovlivní přesnost výstřelu.
- pak už jen zamířit
- upravit dýchání
- výstřel

Je toho hodně nebo málo na 90 vteřin které jsou na výstřel?

Já osobně to dávám za cca 20-25 vteřin.

Pravdou je že někteří s kuší nebo kladkou tam prostojí věčnost .

Na druhou stranu ..... Proč jsou kladky a kuše spolu ? Šel jsem spoustu závodů s luky a bylo to super . Když jdou 4 kuše spolu...nebo 4 kladky nemůžete čekat že to bude jako 5 luků.
Přitom je stačí rozházet a je po problému ne ?
Co vy na to ?

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]