Forum 3Darchery

Právě je pon 19. lis 2018 0:53:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TURNAJE V RAKOUSKU
PříspěvekNapsal: ned 04. úno 2018 20:40:44 

No jestli ti to přijde jako "urychlení", tak tedy mně nikoliv...
Pročítat nějaké maily (vyžaduje to datové připojení počítače...) a lovit z nich výsledky,
ty pak přepisovat do vyhodnocovacího programu...
to je opravdu jako to pověstné drbání se pravou rukou za levým uchem.
Já osobně jsem dodnes nepochopil, proč někde trvá vydání výsledků tak dlouho
po odevzdání poslední bodovačky (pokud se tedy už vrátili z trati všichni závodníci, že).
Vždyť na tom nic není a výsledky mohou být do deseti minut...

Tímto bych rád tuto "off topic" čili "mimo téma" diskuzi tady v "Turnajích" ukončil,
a zájemci mohou otevřít téma na jiném vhodném vlákně,
třeba v "Podnětech a připomínkách", v "Diskuzi členů svazu"
nebo v "Organizaci turnajů-zástupci klubů". Díky. R.

PříspěvekNapsal: ned 04. úno 2018 21:16:51 

Leden nebyl pro nás jen turnaj v Kirchschlagu, ale hned na začátku roku jsme se zúčastnili i dalšího turnaje.

Neujahrsturnier -Strass im Attergau - 6.1.2018

Letos se na již tradiční turnaj do Strassu vydalo "celé" Licoměrsko. Vyrazili jsme totiž čtyři. Katka, Robert, Standa a adoptovaný člen Rolo.

Licoměrsko vyrazilo v ranních hodinách směr Rakousko. Jak už to ale bývá, museli jsme se někde zastavit a trochu si potrénovat. Vyhledali jsme tedy další, námi ještě nepoznaný parkúr, a to místního klubu http://www.sbc-goisern.at/ v Halleralmu. Parkúr se nachází u dalšího jezera v oblasti Salzkammergut, nedaleko jezera Hallstattersee.

Ještě u jezera Traunsee, kam se chystáme v neděli, jsme si říkali, že začalo jaro. Ale jak jsme se přibližovali ke Goisernu, přibývalo i sněhu.

V samotném Halleralmu byla krásná sněhová nadílka. Jednoduše zima, jak má být.
Příloha:
Halleralm.jpg
Halleralm.jpg [ 122.93 KiB | Zobrazeno 913 krát ]

I když na stránkách místního klubu se psalo, že v zimě se střílí pouze čtrnáct terčů, my se rozhodli, že zkusíme okruh letní. Což bylo 24 terčů.

„Snad to do tmy stihneme.“

Začínali jsme na praseti, ke kterému jsme si cestičku museli nejdříve prošlápnout. Sněhu zde bylo opravdu dost. Občas nás terč lákal k tomu, abychom si to střelili i od červeného kolíku. Což mělo za následek, že se nám čas krátil a my se začali bát toho, že to opravdu nedojdeme za světla.

Také tomu tak bylo. Poslední terče jsme už skoro neviděli. Problém byl v tom, že se mnoho terčů schovávalo v lese. Když už pánové nedokázali rozeznat terč od stromu, bylo jasno.

„Tohle je náš poslední terč a balíme to.“

Nemluvě o tom, že to byl terč opravdu velký (kozoroh na zadních). Navíc se tam schovávalo těch terčů víc, které jsem ani neviděla.
Příloha:
Noc nastala.jpg
Noc nastala.jpg [ 95.11 KiB | Zobrazeno 913 krát ]

Tma mne ale neodradila od toho, abych si neodlovila jednu kešku mezitím, co pánové vše pobalí do auta.

Naskákali jsme do auta a vydali se směr Strass im Attergau, kde nás čeká zítra turnaj.

Cestou jsme se ještě zastavili v Bad Goisernu, abychom něco málo pokoupili v místním malém, ale útulném luko-obchůdku a posbírali pár kešek.

Ale teď už honem do Strassu.

Píše se sobota 6. 1. 2018. Předpověď na Norech slibovala „zimní“ radovánky při +12°C. Což znamenalo teplotní rozdíl oproti loňsku "pouhých"36°C. Z čeho jsem měla největší radost asi jen já. Sníh tu totiž nebyl a já měla dobré vyhlídky na to, že udržím nohy v suchu oproti včerejšku.

Rychle jsme se zaregistrovali, abychom dostali ještě pěknou metu, kde budeme začínat. Vyšel na nás terč číslo 5. Tentokrát to ale nevypadalo, že bychom byli komorní skupinka. Na turnaji se sešlo jednou tolik lukostřelců. Proč také ne, když teploty byly přímo jarní. Takže nás nakonec bylo 173 lukostřelců (158 tradičních a 15 kladek).

Na metě č.5 se nás sešlo nakonec šest střelců. Já, Robert, Rolo, Standa a Willi spolu se synem Christofem z Bad Goisernu.

Medvěda vystřídal jelen, kterého Rolo sroloval. Ani srna s vlkem nebyla výjimka. Ale taková želva, byl oříšek i pro našeho Rola. Střílel pravou, skončil v levé. Toto byla část tratě, kterou jsme nešli ani v zimě a já ani v létě.

Přes občerstvovací stanici, posilněni místní pálenkou “aus smrková SMŮLA“ jsme vyrazili na další terč.

Nejen, že nosím brýle na čtení, ale musím si pořídit brýle i na dálku. „Výborně, terč vidím, ale není nějak daleko?“
„ A proč pánové kráčí jinam?“ Už to vím. Já stála u mety, pro terč následující.

Takže po srně stojící tu máme mývala a né srnu ležící. Ale i tak ta srna ležící byla dál, než jsme všichni počítali.

Prostříleli jsme se přes srnky, želvy, krokodýly na louku u klubovny. Což znamenalo, že už máme před sebou jen posledních pět terčů a závod bude končit.

Čekání na výsledky jsme si zpříjemňovali vyhříváním na sluníčku a občasným nakouknutím, zda už jsou výsledky.

Po nějakém čase jsme se dočkali. Radost byla veliká, stejně jako smutek. Rolo ukořistil krásné druhé místo.

Já byla naštvaná a smutná. Skončila jsem pátá, a jak už to bývá, zasloužil se o to jeden totální aut. Nebýt toho, mohla jsem mít zlato. Snad příště bude lépe.

Při našem čekání na vyhlášení Rola jsem si všimla jedné maličkosti a utíkám to říct pánům.

„Nevím, zda jste si toho všimli, ale… výročí klubu měli vloni. Ale na stole mimo medailí stojí i čtyři lahve s vínem. Co vy na to?“

Robert se svým úšklebkem jen zahlásil: „Jako myslíš, že je to zase pro nás?“

No uvidíme.

Navíc jsme si všimli, že našeho “Maďara“ dali do Rakušáků. Což se nám vůbec nelíbilo.
Příloha:
Rolo.jpg
Rolo.jpg [ 30.22 KiB | Zobrazeno 913 krát ]

Šla jsem to se svojí „dokonalou“ němčinou vyřídit. Při cestě zpět mi bylo oznámeno, že nesmíme odejít a počkat. Nevěděla jsem proč, tak jsme čekali.

Rolo dostal svoji vytouženou medaili. Česká výprava čili Licoměrsko si nastoupilo na stupně vítězů a bylo obdařeno kvalitním rakouským vínem.
Bylo to poděkování za naší účast.

Poté jsme se odebrali zpět do St. Georgenu, abychom výhry oslavili a připravili se na poslední den střílení.

A byla tu neděle.

Vyrážíme směr Traunsee, na místní parkúr. Když jsme tu byli vloni, sněhová nadílka zde byla nádherná. Letos po sněhu ani památky...

Jediné co bylo stejné, byla mlha. Opět neuvidím Traunstein.

Vlastně ne. Ještě jsme se zde opět setkali s lukostřelcem, kterému jsme vloni pomáhali s vytlačením Renaulta na silnici.

Rozepisovat se o parkúru nemá ani cenu, dočetli jste se to vloni.

Jediné, co asi podotknu je, že zde nesmí na trať kladky. Rolo si tedy sebou přivezl “staronový“ luk tradiční, aby si s námi mohl zastřílet.
Rolo má lukostřelbu asi v krvi. Ještě to nezapomněl a šlo mu to.

Víkend to byl krásný.

A jaké to bylo, se můžete dozvědět z následujících odkazů na fotky.

Halleralm - pátek:
https://www.zonerama.com/Link/Album/4071304

Strass im Attergau - závod:
https://www.zonerama.com/Link/Album/4071076

Traunsee-neděle:
https://www.zonerama.com/Link/Album/4072288

PříspěvekNapsal: pon 06. srp 2018 21:57:30 

Tak jako se v zimě na Breitensteinu (Kirchschlag bei Linz) konala jednodenní zimní varianta
http://www.forum-3darchery.cz/viewtopic.php?p=9627#p9627
jejich dlouhodobé soutěže na 100 terčů za jeden den, čili Feel the passion - Challenge 100
https://www.3dturnier.com/de/tournament/VLQoKMqymU
což normálně trvá...bratru, takových...no pár hodin to bude... ;)
tak v sobotu 18.8.2018 (pěkně symetrické - 18/8/18...) se budat konat ještě větší "masírka"
a to ULTRA Challenge na 200 terčů za jediný den!
Podotýkám, že od červených kolíků, žluté jsou pro kladky...
Příloha:
Ultra-Challenge-200.jpg
Ultra-Challenge-200.jpg [ 116.7 KiB | Zobrazeno 652 krát ]

Více podrobností zde: https://www.3dturnier.com/de/tournament/b6KGTWdDxA

...jsem zvědavej, kolik z těch, co tu píší "...kdybych to byl býval věděl, tak bych určitě jel taky..." se přihlásí a pojede :lol: 8-)

PříspěvekNapsal: úte 07. srp 2018 16:41:38 

Aha ta děsně srandovní poznámka bude asi na mě.
Jelikož už jsem asi 14 dní přihlašen zde, tak na dvou místech být nemůžu. Ale díky za tip, jinach bych určitě jel.

PříspěvekNapsal: úte 07. srp 2018 20:45:49 

Jirka píše:
Aha ta děsně srandovní poznámka bude asi na mě.

Rozhodně se nenech rozhodit mou poznámkou,
protože kdybys prošel historii na tomto diskuzním fóru,
tak adresátů by se našlo mnohem víc,
a kdybych k tomu přihodil ještě soukromou emajlovou komunikaci,
tak by to byl zástup... ;)
Jsem zvědav, kolik místních oželí NC a pojede se zničit na Breitenstein,
ale sobota lepší než původní čtvrtek.

PříspěvekNapsal: úte 07. srp 2018 21:03:40 

No bude to asi závod pro masochisty :) ale já bych docela jel. Mám rád výzvy. Ale když už mám rozjetý NC tak ho nechci přerušit.

PříspěvekNapsal: pon 20. srp 2018 16:24:47 

Robert píše:
Sobota 18.8.2018
ULTRA Challenge na 200 terčů za jediný den!

Přijeli jsme ve složení - Katka, Standa a já (3/4 Licoměrska) v pátek večer.
Přespali jsme ve stanu a pod širákem.
Na trať jsme vyrazili v 07:45 a s malými pauzami na pití po každém z osmi parkúru,
a jednou větší na oběd, jsme skončili v 18:10.
Asi bychom šli také dřív, ale čekali jsme na stažení bodovačky do telefonu...která ale nebyla.
Dvojice, která vyrazila už v 07:30, skončila v 15:00...asi i běželi...
Celkově jsme místo ideálních 600 šípů (200 x 3 střelci) vystřelili 723 šípů :oops:
Stupně vítězů jsme jim trochu "ošlapali" a totálně zničení se odebrali do "lázní" Římov na pivo a přespat ;)
V neděli jsme už ani jeden nechtěli luk a šípy ani vidět.

Výsledky zde:
https://www.3dturnier.com/en/tournament/b6KGTWdDxA
Pár fotek zde:
https://www.zonerama.com/RobinLocksley/Album/4563658

Sepsal Robert

PříspěvekNapsal: pon 20. srp 2018 17:22:18 

Fíííháá..... První, druhý, třetí místo? Asi dobrej oddíl :-D.
Gratuluju.....Vy šílenci :-D :-D

PříspěvekNapsal: sob 25. srp 2018 14:26:26 

to je mazec :-) jste jim to docela jakože vyžrali :-) :-) :-)

PříspěvekNapsal: sob 25. srp 2018 16:13:16 

kosmi píše:
to je mazec :-) jste jim to docela jakože vyžrali :-) :-) :-)

:lol: :lol: :lol:
Dokonce jsme museli přerušit balení stanu, aby mohlo začít vyhlašování...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]