Forum 3Darchery

Právě je pon 19. lis 2018 0:52:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: TURNAJE V RAKOUSKU
PříspěvekNapsal: pon 17. říj 2016 13:39:08 

29.10.2016 Herbstturnier v Gutau http://www.b-s-c-m.at/
Je třeba se přihlásit

PříspěvekNapsal: ned 30. říj 2016 11:43:13 

Vyrážím do Gutau spokojená, neboť se všechny „počasové“ weby mimořádně shodují :P . Mlha se zvedne, bude hezky a hlavně nezmoknem. Takové to „babí léto“. Ještě doma, frajersky vyměňuju bundu za vestu, čepici rovnou odhazuju...
Itaclubácká posádka ve složení Kuba, Jarda, Laura a já, vyráží za tmy a deště.
Vyrážíme brzo, nechť se rozstřílíme.
Nuceni Pavlovovým reflexem, stavíme v Kaplici na „benzíňáckou“ snídani. Rychlé setkání s Kačkou a Robertem. Navigátor jsem dobrej, ale pro jistotu volám - „Jedeme za Vámi!“ Zbytečně! Jeli ještě „keškovat“ :evil: . Nevadí, budeme tam dřív.
Netuším, kde se stala chyba, ale přijeli jsme zase mezi posledníma :twisted: :twisted: . Možná je to tím, že jsem klukům chtěla ukázat všechny cesty, kterýma já do Gutau jezdím :mrgreen: . Rozstřel nebyl, vítání ano.
Za hustého mžení a mlhy, trpělivě čekáme ve stanu na „babí léto“. Marně! Byla „dědkovská zima“! „Fakjů“ - Norové :twisted: !
Překvapuje mě, že i přes takovou nepřízeň počasí, nás bylo opravdu ke „třístovce“ :o . Mrholení se mění v déšť a všude kralujou deštníky. Vyrážíme na trasu A.
Díky Kárlovo předvídavosti, jsou parkury 3, takže skupiny jsou „jen“ po 6 -7 střelcích. Ani moc se „nešpuntujem“ a zahříváme se během z kopce do kopce. I když déšť ustává, větřík nám z lesního „větvoví“ schazuje velké kapky za krk. Na oběd trapně vylézá sluníčko.
Vyrážíme na okruh B, slunce se schovává a přidává se studený vítr :| . Bojujeme.
Celou dobu jsme chodili s Petrem M., takže jsme byli přítomni nástřelu z možných 460 bodů.
1. kolo 430 b., druhé 440 b. :o :shock: :o !!! Přestala jsem si říkat lukostřelec. Moje druhé jméno je „Ta, která vytřeluje šípy“!
Nakonec jsme ani tak moc nezmokli, jenom hodně navlhli.
I tak, zase Češi posbírali medaile a pěkná umístění :) .
Vyrážíme ještě před Katkou a Robertem, a opět jedeme skrz vesničku Selker, přes kterou se vůbec nejezdí. V Čechách tuto posádku doháníme.

Byl to studený, vlhký a krásný turnaj :D !
Liebe Gutau, Liebe Kárl – Das Turnier ist opravdu super! Ich bin ráda, že jsem schießen!

PříspěvekNapsal: ned 30. říj 2016 12:41:26 

Výsledky http://www.b-s-c-m.at/wp-content/upload ... -Pfeil.pdf
Foto https://get.google.com/albumarchive/103 ... vfzS2Iq5Pw

PříspěvekNapsal: ned 30. říj 2016 13:20:22 

Snad nikoho neurazí můj dodatek k jídlu.....
Z Gutau jsem si odnesla další zkušenost – pokud máš papírové stěny záchodů, nevař „nafukovací“ jídla :oops: .
Oběd vynikající – hovězí s opečeným bramborem a kapustou :) . Že já ho nevynechala!
Fronta na záchod čítá asi 20 hlav. Všichni se tváříme neutrálně při zvucích vycházejících z kabinek.
Ve frontě jsou všichni bledí a drží se za břicho :? . Po zvucích „prásk blum bžuch ratatata “, rudolíce opouštějí kabinky :oops: . Snažíme se nic nevnímat, dokud na nás nepřijde řada. Kabinka volná – a co teď? Proč zrovna za mě si stoupli ti mladí krásní lukostřelci? Z vedlejší kabinky „ratatatatáprrrr....prásk prásk“ a mě se chce volat - „To já né, to soused“ :o . Naneštěstí netuším, jak se německy řekne soused (der Nachbar) a tak s červení v tváři opouštím kabinku bez „úlevy“ :oops: .
Můžete mě nařknout, že občas píšu o „houně“, ale i takovej je život :mrgreen: !

PříspěvekNapsal: ned 30. říj 2016 13:51:58 

no jo- laxativní a flatulentní pokrmy.... když ono je to tak dobré. S jídlem je to komplikované :lol:
A to ani člověk nebere v potaz různé moderní výživové nápady z řad celebrit. Nejlepší je bůček, sádlo, .....tím se nic nedá zkazit

PříspěvekNapsal: pon 31. říj 2016 10:11:35 

Ita píše:
Snad nikoho neurazí můj dodatek k jídlu.....
Z Gutau jsem si odnesla další zkušenost – pokud máš papírové stěny záchodů, nevař „nafukovací“ jídla :oops: .
Oběd vynikající – hovězí s opečeným bramborem a kapustou :) . Že já ho nevynechala!
Fronta na záchod čítá asi 20 hlav. Všichni se tváříme neutrálně při zvucích vycházejících z kabinek.
Ve frontě jsou všichni bledí a drží se za břicho :? . Po zvucích „prásk blum bžuch ratatata “, rudolíce opouštějí kabinky :oops: . Snažíme se nic nevnímat, dokud na nás nepřijde řada. Kabinka volná – a co teď? Proč zrovna za mě si stoupli ti mladí krásní lukostřelci? Z vedlejší kabinky „ratatatatáprrrr....prásk prásk“ a mě se chce volat - „To já né, to soused“ :o . Naneštěstí netuším, jak se německy řekne soused (der Nachbar) a tak s červení v tváři opouštím kabinku bez „úlevy“ :oops: .
Můžete mě nařknout, že občas píšu o „houně“, ale i takovej je život :mrgreen: !

No to nevím, co jsi jedla, ale já měl ještě v pátek večer fazole a nic z popisovaného jsem až do dnešního dne "nezakusil"... :lol:
Jestli to nebyl ten "benzíňácký" párek... ;)

PříspěvekNapsal: pon 31. říj 2016 11:08:32 

... když s tebou nehnou ani francouzské Andouillettes :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: pon 09. led 2017 19:53:11 

Tak jak se Vám vedlo v rakouském Attergau - Katko, Roberte, Pepo a další?
Pochlubte se.
Pája

PříspěvekNapsal: pon 09. led 2017 22:53:28 

Paja píše:
Tak jak se Vám vedlo v rakouském Attergau - Katko, Roberte, Pepo a další?
Pochlubte se.
Pája

Do Attergau vyrazila jen otrlejší část oddílu JS Licoměrsko, takže Robert a Katka.
Proč otrlejší? Je asi jasné, že. :mrgreen:

Příloha:
... ranní Attergau ...jpg
... ranní Attergau ...jpg [ 70.05 KiB | Zobrazeno 5608 krát ]

Takže, až rozmrzneme, něco napíšeme. ;)
Katka

PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2017 18:21:12 

Zdar zmrzliny. Trochu se divim, že se ton displej vůbec rozsvítil. Už se těším na report. Čau Kuba

PříspěvekNapsal: čtv 12. led 2017 19:36:36 

Já tipuji, že Katka s Robertem díky dlouhodobě slabší formě skončili na posledním místě a teď se nám to stydí prozradit.
Ale možná se pletu a bylo tu úplně jinak. V tom mrazu Bobovi zatuhly kevlarová kolena a ani to nedošel.
Paja

PříspěvekNapsal: pát 13. led 2017 16:31:30 

Paja píše:
Já tipuji, že Katka s Robertem díky dlouhodobě slabší formě skončili na posledním místě a teď se nám to stydí prozradit.
Ale možná se pletu a bylo tu úplně jinak. V tom mrazu Bobovi zatuhly kevlarová kolena a ani to nedošel.
Paja

Ty jsi ale vtipný, Pájo... Hlavně se hlídej, abys v době zimního spánku nekutal zase něco v dílně na luku.
Znáš se, viď? :lol:

PříspěvekNapsal: pát 13. led 2017 17:27:30 

No dobře, tak tedy malý článek o zimní lukostřelbě... ;)

RAKOUSKÁ NOVOROČNÍ ‚KOSA‘
aneb
Odplata po deseti letech…

Katka, „čerstvá“ čtvrtina JS Licoměrsko, si našla rakouský turnaj, o kterém vím už několik let,
neb je tradiční a tradičně se konal v nevhodném termínu na Tři Krále,
což je asi rakouský svátek a oni mají volno ve všední den. Letos ho ale posunuli na sobotu.

Také vím, že na něj několikrát jel Pepa s Věrou, ale i ten letos asi rezignoval,
protože Julius M. jezdí už asi všude. :lol:

Ono se ani nebylo čemu divit, protože jak se blížil čas turnaje a oslovení jednotlivci odpadávali,
neb se doma asi museli věnovat dojídání vánočního cukroví (…nastalo období „vy to vůbec nežerete…“),
předpověď na Norech slibovala pořádné zimní radovánky při –14°C.

V sobotu 6.ledna mne tedy Katka vyzvedla po vypečené noční šichtě a jako jediní zástupci české lukostřelby
a polovina členstva JS Licoměrsko, jsme vyrazili do Rakous, k jezeru Attersee.
Z cesty si skoro nic nepamatuji, neb jsem se probudil až v zatáčce u Bartochova
a probíral se až na hraniční přechod v Dolním Dvořišti. Jako řidič má Katka velké plus!

S přibývajícími kilometry na rakouském území se zvyšovala vrstva sněhové pokrývky
a v místě sjezdu z A1 v St.Georgenu už sníh tvořil souvislou vrstvu všude, tedy i na silnici.

Než se setmělo, byl čas tak akorát na jednu kešku, po večeři ještě tři polotmavá kvasnicová piva
a šlo se spát s lehkou nervozitou, jaké tedy vlastně bude zítra to počasí.

Obrázek

Ráno jsem v recepci zkontroloval elektronickou meteostanici, která hlásila o trochu více pod mulou,
než předpovídali Norové, a to –18°C, ale pan domácí mne ujistil, že venku je „sympatických“ –22 stupňů!!!
Tohle hlásilo i korejské auto…a mrznoucí holuby v nose při nadechování :D

Vybaveni lyžařským kompletem (Katka) a vatovanými montérkami s laclem alias „dupačkami“ (já) jsme nasedli
do vozidla a odjeli asi šest kilometrů do okolních kopců po zasněžené silnici. Katka prozradila,
že tohle je pro její auto premiérové klouzání na sněhu a ledu…

Parkur místních lukostřelců se nachází na v kopcích nad St.Georgen a Straß im Attergau,
v blízkosti jednoho ze statků. Už z dálky byla vidět hromada odklizeného sněhu na parkovišti
a zblízka jsme v autě studovali teploměr, ukazující „smrtících“ 24 stupňů Celsia POD NULOU!!!
Kolik bláznů asi bude závodit za těchto podmínek?

Obrázek

Místní klubovna je luxusně přestavěná stodola a poskytuje skvělé zázemí,
nicméně zápis probíhá u okénka venku jak v bufetu. Naštěstí jsou místní dobře vybavení pro zimní lukostřelbu
a tak tu stojí kamna na dřevo s praktickým bar-pultem, aby notoričtí pivaři neomrzali.

Obrázek

Turnaj je na 28 terčů po rakouském způsobu na tři šípy a my se zapsali do skupiny č.25.
Až do zahájení jsme ale zůstali na terči osamoceni. Snad nám naše výsledky pak budou věřit 8-)

Poučení proběhlo velmi rychle a protože jsme sebou neměli klubového tlumočníka, ani nás moc netrápilo,
co se vlastně řeklo, jen při odchodu na trať se nás jeden místní zeptal, zda jsme to my dva ti Češi.
Asi jsme měl špatný přízvuk ve slově „fünfundzwanzig“…

Pro nás závod začínal v lese za loukou na černém praseti, ale cestou se Katka litovala, že sem jela,
když viděla, že „zástěny“ za terči tvoří jen hromada sněhu a pak je už jen zasněžená pláň.
Tolik šípů, aby došla závod, si sebou ani nevzala. Při čekání na start se k nám přidal místní mladík Simon,
takže jsme už byli „společnost“. A jako bonus uměl anglicky!

Obrázek

Několika následujícími terči jako by nám chtěl pořadatel naznačit, že to je ZIMNÍ turnaj
a tak to byla samá polární zvěř, kterou bylo potřeba na bílé pláni i trochu hledat…
Zásadní ale bylo trefovat se, protože hromady sněhu se blbě rozhrabují při hledání „minel“.
Šíp je mrcha ostrá a rychlá, a zajede daleko a hluboko.

Obrázek

Když se parkur přesunul do lesa, bylo to o něco lepší, protože sněhu ubylo,
ale zmizeli také sněhové zástěny – do lesa mezi stromy se místní s traktorem a radlicí nedostali.
Vynahradili nám to ale občerstvením s kamny, teplým gulášem, Glühweinem a Punchem.
Tady jsme také potkali jedinou známou tvář, Pepova kamaráda Juliuse. Prý máme pozdravovat.

Obrázek

Obrázek

Druhou polovinu parkuru jsme si pak odstříleli už jen v lese a pod mrakem,
což přesně odpovídalo norské předpovědi, že po poledni bude už pouze „trapných“ –11°C,
což by někteří označili za „Lurdy“…

Obrázek

Obrázek

Poobědové čekání na výsledky bylo poněkud delší, než by odpovídalo účasti asi šedesáti tradičních střelců
a několika kladek a tak když mi Katka přišla s úsměvem na tváři sdělit, že mi gratuluje,
bral jsem to jako „tradičně“, že to je k pěknému čtvrtému či pátému místu.
Nebyla to ale pravda, prý je to k místu prvnímu a ona že ho má také! A Simon v BB ukořistil medaili stříbrnou!
No, asi dost dobrý „oddíl“, tohle Licoměrsko :lol:

Obrázek
Mají tam dvě malé "faktické" chyby, ale jinak OK...

A tady nastává ta „malá“ odplata zmíněná na začátku.
Naposledy jsem v Attergau střílel na ÖEM 2007 čili na rakouském mistrovství republiky
a to nás tehdy pořadatelé nepěkně vypekli, protože i když někteří z asi deseti Čechů,
co jsme zde stříleli se dostali podle výsledků na bednu, tak nás nevyhlásili a ani nám nedali medaile
(třeba já měl mít bronzovou), což jsme považovali za pěknou křivdu. Asi si všimli, že remcáme
a požádali nás o strpení až do konce vyhlášení. Když konečně dostaly všechny kategorie své (a naše) medaile,
nechali si nastoupit všechny Čechy a každý jsme obdrželi láhev vína od sponzora, což Standa komentoval,
že ta láhev je dražší než zaplacené startovné…

Teď zpět do současnosti. Po obdržení medailí (hurá!) se pan pořadatel optal, zda jsem z Čech
a podal mi 1,5 litrovou láhev (hurá podruhé!) Chardonnay reserva 2014. Stejně tak dopadla i Katka.
Tímto tedy bylo historii učiněno zadost…(ale ta odepřená medaile byla hezčí…).

Obrázek

Obrázek

Protože zájezd byl dvoudenní, na neděli jsme si naplánovali návštěvu dalšího neznámého rakouského parkuru
a to u jiného jezera než Attersee, u sousedního Traunsee, poblíž městečka Gmunden, pod horou Traunstein.
Parkur patří místnímu BSV Salzkammergut.
http://www.bsv-salzkammergut.at/unserparcours.htm

Nedělní ráno ale bylo už od začátku veselé. V noci díky menšímu mrazu a zatažené obloze „trochu“ nasněžilo,
asi tak 25 centimetrů a sníh padal stále. Auto jsem ale ometl dříve, než to stačila šťastná majitelka zdokumentovat.

Obrázek

Obrázek

Cesta k parkuru byla místy docela klouzavá, ale na místě samotném jsme zjistili zásadní nedostatek
ve vybavení vozidla – neměli jsme řetězy a tak dostat vozidlo zpátky na silnici po pokusu zaparkovat
na štěrkovém parkovišti mimo protaženou vozovku byl boj. I když se nám ihned s pomocí nabídla
okolo jedoucí místní obyvatelka, zvládli jsme to sami a vymysleli lepší taktiku pro zaparkování
než vedle stojící větší Renault, který jak se ihned ukázalo, patřil místnímu lukostřelci,
co si parkur už odstřílel a chtěl se vrátit domů. Než usedl do vozidla nám sdělil, že nechal sníh na terčích,
že to vypadá ještě více romanticky… No a pak si řekl o pomoc a zatlačení,
protože jinak by se z parkoviště vůbec nebyl schopen dostat, snad jedině s traktorem.
Bohužel, Renault Scenic je jiná váhová kategorie než malý Hyundai i20 a tak jsme po vysvobození nešťastníka
nebyli schopni popadnout dech a pozvednout luk v ruce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Asi nemá cenu rozepisovat se tu o parkuru a pohybu po něm, byla to jedna velká zimní sněhová radovánka
i když identitu některých terčů bylo před střelbou i v dalekohledu nemožné rozeznat. Byla tedy hádanka,
co jsme to stříleli a za kolik bodů, zvírata dost klamala „tělem“. Můžete to asi lépe posoudit z fotek v albu
na přiložené adrese. Ještě trochu víc té bílé peřiny a už bych litoval, že sněžnice zůstali doma… :D

Obrázek

Obrázek

Ještě více ale mohou litovat všichni ostatní, co se odmítli zúčastnit zájezdu a radši doma tloustli… :lol:
Robert

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Celé album je uloženo k prohlížení zde:
https://www.zonerama.com/RobinLocksley/Album/2586201

PříspěvekNapsal: pát 13. led 2017 20:45:17 

Blahopřejeme k výsledkům a chválíme pěknou reportáž.
paja

PříspěvekNapsal: sob 14. led 2017 16:07:59 

Nádherný článek a skvělé fotky! Čte se to jedním dechem, jste frajeři a Katka bez rukavic no comment :-)

PříspěvekNapsal: ned 15. led 2017 15:37:32 

Sysel píše:
Nádherný článek a skvělé fotky! Čte se to jedním dechem, jste frajeři a Katka bez rukavic no comment :-)

Ale ona je měla (ty rukavice), jen si je pořád sundavala, aby mohla fotit :lol:
Já také už asi sedm let používám starou fleecovou rukavici s ustřiženými třemi prsty.
Je to "pozůstatek" z doby, kdy jsem střílel s rukavičkou, resp. prstíky.
Na střelbu s tabkou to funguje také.

PříspěvekNapsal: ned 15. led 2017 15:59:30 

tý vogo!! Vypadá to že co rána to "výzva". Kolik outů, tolik šípů v ..... v šípovém nebi

PříspěvekNapsal: ned 15. led 2017 17:43:27 

Skvělé fotky ze zajímavé akce kterou jste v tom mraze parádně zvládli. Škoda, že první informace se na stránkách už po několikáté objeví až po akci. Třeba by se rádi přidali i jiní zájemci. Také mne zaujalo, že když se pokouším najít místo základny 3D klubu v Rakousku, tak oni na svých stránkách věnují celý odstavec popisu cesty z různých směrů, ale až na vyjímky, napsat souřadnice GPS, to ne.

PříspěvekNapsal: pon 16. led 2017 1:22:57 

Mýša píše:
tý vogo!! Vypadá to že co rána to "výzva". Kolik outů, tolik šípů v ..... v šípovém nebi

Hele, nebudeš tomu věřit, ale za celý víkend jsme nepřišli ani o jeden šíp! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: stř 05. dub 2017 21:03:20 

25.3.2017 se konal již tradiční turnaj Frühjahrsturnier 2017 v Gutau

Polovička oddílu JS Licoměrsko tedy vyrazila. Krom nás "skoro domácích" dorazila i další část "skoro domácích" lukostřelců, rodina Sobotkovic. Ti ale vyvezli na výlet i Kyslíka, který zde byl poprvé. ;)
No a když už tu byl poprvé, nemohl odjet s prázdnou. Neodjel. A do ČERKÉHO LESA odvezl BRONZOVOU MEDAILI. Blahopřeji.

Jak to vypadalo se můžete podívat zde.
https://www.zonerama.com/Katkavavrda/Album/2855274

a zde jsou výsledky
http://www.b-s-c-m.at/wp-content/uploads/2011/06/Ergebniss-BSCM-Fr%C3%BChjahrsturnier-2017.pdf

PříspěvekNapsal: pon 05. čer 2017 18:19:15 

3.6.-5.6. "Krutej" turnaj v Reichenthalu aneb krásná dámská jízda s Lojzou....:-)

Za dva dny jsme stihli skoro úplně všechno – výjezd, příjezd, nájezd, malé „mýdlo“, velké „mýdlo“, opakované kontroly „Na Zahrádce“, koncert „Sto zvířat“, tanec, pivní slavnosti, koupání, opakování pravidel IFAA, hledání kešek, hledání mobilu, hledání peněženky, hledání sebe samých, ježdění, střílení, šprechtění, vztekání, družení, bavení, smutnění, veselení.....
Pro neznalce :arrow: – zúčastnili jsme se dvoudenního turnaje ve Waldenfelsu, který byl podle pravidel IFAA. Pakliže je něco podle těchto pravidel, nejdůležitější je dalekohled!!! Luk a šípy jsou až na druhém místě. Dalekohled se nepoužívá na zjištění komor, ale na přibližné určení zvířete, na které se střílí :o . Kupodivu se našlo asi 145 bláznů z Rakouska a 5 bláznů z Čech (Katka, Johanka, Kuba, Ivan, já a Lojza trenér - zapisovatel).
Myslím, že lukostřelce před a za námi, jsme zcela odrovnali, neboť jsme stále ryčeli radostí – SUPER, HURÁ, BRAVÓ.... Bylo to pokaždé, když jsme našli ztracený šíp :mrgreen: .
Protože jsem chodila s Johankou a rakušákama s kovovýma lukama, můžu zcela přesně popsat let šípu z rozdílných luků na „velmi-velmidálku“.
Zvuk karbonu z kovového luku - „švist-pic“.
Zvuk karbonu z nekovového luku - „ bžůůůfrrr - někdypic“
Zvuk dřeva z celodřevěného luku - „hůůůůáááfrršššš – picbumbác“
Turnaj to byl skvělej, počasí vyšlo, parta parádní a i když se sebevědomí zase smrsklo, tak se snad alespoň trošku umíme psychicky poprat s autama :oops: .
3x SLÁVA Johance, která v náročné zkoušce obstála na jedničku – je ZLATÁÁÁ!!!! :D :D :D

https://get.google.com/albumarchive/103 ... MSUtMzdxgE

PříspěvekNapsal: sob 14. říj 2017 21:12:09 

Podzimní turnaj v Gutau!!!
Kdo chcete vyrazit, tak rychle přihlásit... Je tam pár posledních míst http://www.b-s-c-m.at/

PříspěvekNapsal: ned 15. říj 2017 16:38:42 

Ita píše:
Podzimní turnaj v Gutau!!!
Kdo chcete vyrazit, tak rychle přihlásit... Je tam pár posledních míst http://www.b-s-c-m.at/

3/4 Licoměrska jsou už přihlášené...tradičně i Sobotkovic famílie, jak jsem koukal... 8-) :lol:
Ale tebe tam nevidím... :?

PříspěvekNapsal: ned 15. říj 2017 20:33:52 

...ještě přemýšlím...

PříspěvekNapsal: ned 15. říj 2017 21:00:37 

Ita píše:
...ještě přemýšlím...

Jak přemýšlím? :mrgreen:
My chceme fotografa na trati. Tak šup šup a rychle se přihlaš. ;)

PříspěvekNapsal: úte 17. říj 2017 21:31:17 

Tak jsme s Jitkou neodolali a také se přihlásili.

Zdarec v Rakousích

Pája

PříspěvekNapsal: sob 28. říj 2017 21:34:46 

Vyfučený turnaj v Gutau :-)
Předpověď je neúplatná. Dopoledne bude hnusně a odpoledně ještě hůř :evil: . Tak proč nevyrazit! Když se nepodaří zastřílet, možná ulovím bobříka „COVŠECHNOJEŠTĚVYDRŽÍM“.
Už výstup z auta a přesun do stanu byl s kladným mručením přijat jako statečnost. Těšilo mě, že v oblečení typu „Michelin“ nejsem sama. Snad jen trochu mě zneklidňovali lidé, kteří mít cepíny, byli skvěle vybaveni na výstup na Mont Blanc :? .
Pyšně se tedy přidávám ke skupině českých lukostřelců a bezhlavě se vrhám do střelby v lese. Nevím proč organizátoři zapomněli v temném lesíku rozsvítit. Šero, vlhko, veselo, klouzavo, mrazivo. A to už jsme tušili, že prožíváme tu lepší část dne.
Druhá půlka na odhalených pláních nám měla býti lekcí, což znamená – „střelba za jakýchkoliv podmínek“.
Při cestě na metu jsem konečně pochopila k čemu mám hlavu. K prorážení vzduchových bariér :mrgreen: !
I když se všichni moc snažíme stát na naší první metě – pěkně to s námi lomcuje. Foťák vibruje, toulce se vzpínají. Stavíme se tedy k větru zády, ale bohužel se z této pozice nedá střílet :cry: .
Lehce nás znervózňuje pán před námi - čůrajíci proti větru. Snad to, co nás ocáklo, byla jen nepřízeň počasí :oops: .
Při nasazení šípu na tětivu jsme se shodli jako jeden muž – 2. kolo turnaje bude určitě zrušeno! Ejhle – BUMPRÁSK výstřel! Nic se neruší :o !
I když se většina z nás snažila zavést taktiku - „střílej před zvíře“, na holých loukách byl šíp většinou sražen pod zvíře či odvát metr mimo. Ve skupině jsme se snažili soupeřovi přidržovat šíp na zakládce, dělat vlastním těly protivětrné bariéry, ale i tak šípy lítaly buď „tanečně“ nebo „naplocho“.
U 4. terče začínáme sčítat škody a zdá se, že s naší municí, nemáme šanci dojít. Jediný, co mi přišlo na mysl, byly 2 slova – adheze a koheze (v lukostřeleckém světě čti – zleva vítr, zprava vítr). Rozdílná radost leváků a praváků.
„Ach! Jak ráda tě vidím milý tmavý lese, kde nic nevidím.....!“ Tam už jsme bojovali jen s vlastní neohrabaností (a trochu šiškama proti projíždějícímu Kárlovi).
Myslela jsem, že už mám v lukostřelbě všechno zažitý... :roll:
Nee! Zkuste si představit, že v hlavě Vám proběhne – správný postoj, levá ruka, pravá ruka, klidej mozek, daleko, blízko, nahoru, dolů, nádech, výdech a v tom výkřik..... TEĎ!!! Teď fouká málo! Vzduchová bublina! Rychle!
Byla to zkrátka VYŠŠÍ LUKOSTŘELECKÁ, kterou někdo dal dobře a někdo blbě.
Před všemi, kteří turnaj dokončili, či dokonce NASTŘÍLELI – smekám 8-) !!!
Já ulovila toho výše zmíněného„bobříka“ a jsem na to náležitě pyšná!
Myslím, že o tomhle turaji se bude ještě dlouho povídat. A určitě v dobrém :) !
ALLES GUTE – GUTAU!

PříspěvekNapsal: ned 29. říj 2017 11:47:52 

Myslím, že ti Ito ještě chybí konečný součet všech sprostých slov,
která na adresu tá větrné smršti zazněla... :lol: :lol: :lol:
...já to nepočítal, já se radši trefoval... :twisted: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: ned 29. říj 2017 12:10:10 

:lol: ...těch bylo :lol: ! Dokonce i "jindyklidná" Jituš "hlásila"!

https://get.google.com/albumarchive/103 ... upyq0_S_fw

PříspěvekNapsal: ned 29. říj 2017 17:06:09 

Byl to fakt mazec :lol: :lol: :lol: . Taky jsem si myslel, že už jsem zažil v 3D lukostřelbě snad vše, ale když se k silnému větru odpoledne na chvíli přidal i déšť s kroupami, zjistil jsem, že jsem vůbec netušil v čem všem se dá střílet...
Naštěstí jsem měl veselou a statečnou skupinu, takže jsme to za vzájemného povzbuzování nějak dostříleli.
Opravdu nezapomenutelný zážitek a bronz z tohoto turnaje si pověsím mezi nejceněnější trofeje :D

Petr Máďa

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 160 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]