Forum 3Darchery

Právě je pon 13. črc 2020 6:42:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EFAC 2019 - Holandsko - Doorwerth
PříspěvekNapsal: pát 03. srp 2018 13:41:55 

Registrace spuštěna:
https://www.handboogsport.nl/efac2019/

Předmět příspěvku: Re: EFAC 2019 - Holandsko - Doorwerth
PříspěvekNapsal: pát 03. srp 2018 14:41:17 

Super děkuji za odkaz. Skóre karta už se uvádí při registraci?
Citace:
IFAA Scorecard
Every archer must bring a completed and signed classification/scorecard to the registration desk at the EFAC 2019.
(Article ARTICLE VII – SCORE RECORDING AND CLASSIFICATION of the IFAA bylaws)

PříspěvekNapsal: pát 03. srp 2018 14:46:30 

ta se ukazuje až při registraci přímo na závodě. Pokud ji nemáš, tak ti ji vystavíme. Jenom se ozvi prosím včas.

PříspěvekNapsal: pát 03. srp 2018 15:07:02 

Aha ok já z toho textu v pravidlech pochopil, že jí člověk musí mít hned a nějak naskenovanou poslat. Tak je to v poho.

PříspěvekNapsal: pát 03. srp 2018 15:39:40 

to ne- většinou se pořadatel ptá národní organizace tak měsíc před závodem jestli všechny přihlášené schvalujem (Italové a Maďaři se neptali), a pak jí musíš předložit při zápisu na závodě

PříspěvekNapsal: sob 04. srp 2018 22:00:27 

Tak registrace je úspěšně za mnou. Mám číslo 146. :)
Chystá se ještě někdo? Jelikož pojedu na takový závod poprvé, bude se řešit nějaké hromadné ubytování? Našel jsem poblíž tento hotel za docela dobrou cenu.

PříspěvekNapsal: pon 14. led 2019 8:28:47 

Tak vyprodáno, přijímají jen předregistraci, pokud by se někdo odhlásil nebo nezaplatil...

PříspěvekNapsal: čtv 01. srp 2019 20:15:50 

Tratě jsou všechny okolo hradu, v podstatě na dostřel od rozstřeliště :-)

Přílohy:
Doorwerth.jpg
Doorwerth.jpg [ 423.27 KiB | Zobrazeno 9112 krát ]

PříspěvekNapsal: pát 02. srp 2019 9:13:39 

Super to vypadá dobře. :)

PříspěvekNapsal: pát 02. srp 2019 11:46:14 

To je přímo luxusové :D :D . Žádné přejezdy, všude blízko a po rovince. Zrovna balím bydlík a večer vyrážíme.. tak šťastnou cestu všem co taky jedou a těším se na viděnou v Holandsku..

Petr Máďa

PříspěvekNapsal: ned 04. srp 2019 20:53:44 

Přeju hodně štěstí...:-)

PříspěvekNapsal: pon 05. srp 2019 19:11:42 

Ita píše:
Přeju hodně štěstí...:-)

Díky, určitě to budeme potřebovat.

Výprava z Doorwerthu zdraví všechny příznivce IFAA lukostřelby. Máme za sebou první den, víme jak jsme stříleli ale ještě nevíme, jestli je to dobře nebo špatně. Výsledky budou někdy k večeru tady: https://www.handboogsport.nl/efac2019/results/

Fotky se objevují na Facebooku "EFAC 2019".

Je nás tu z ČR celkem 11 přes všechny kategorie. Celkový počet účastníků je něco pod 570, z původních 577 registrovaných cca 10 lidí nepřijelo. Nejpočetnější je kategorie "technická" freestyle unlimited, neboli kladkové luky bez omezení.
Kdo tu je (vezmu to podle věku a pak abecedně, abych nepreferoval žádné luky 8-) :

Young adult:
Madurkay Lukáš - traditional recurve bow

Junior
Madurkay Michal - bowhunter recurve bow

Adults
Hanuš Tomáš - longbow
Hanzal Jiří - longbow
Madurkay Lenka - barebow recurve bow
Madurkay Petr - traditional recurve bow
Šrut Pavel - freestyle unlimited
Šrutová Magdaléna - freestyle limited recurve

Veterans
Hladil Milan - barebow recurve
Krumpolec Ladislav - freestyle unlimited
Sedláček Jiří - freestyle unlimited

Co říci k dnešku: tratě jsou poměrně blízko kolem hradu Doorwerth, pár jich je v lese, červený okruh, který šel dneska Milan je prý hodně extremní nahoru/dolu a šplhali tam jako kamzíci - je to s podivem v Holandsku ale fakt je tady v lese jakýsi "hrb", který dokázali pořadatelé využít. Bílý okruh (č.4), který jsme šli s Jirkou Sedláčkem, byl úplně na rovině, blízko jakési řeky (za terči pluly lodě), zato dost foukalo celou druhou půlku tratě. Pořadatelé to zvládají, ráno šlo všechno "ráz na ráz", v 9:00 jsme začínali střílet první terč. Občerstvení na trati fungovalo velmi dobře, sluníčko po ranním dešti svítilo, takže celkem příjemný den s 28 terči na 112 šípů.

PříspěvekNapsal: pon 05. srp 2019 21:47:45 

Obrázky zde:
https://handboogsport.smugmug.com/IFAA-EFAC-2019
...zjevně budou přibývat po jednotlivých dnech. Naši jsou zatím jen v albu "March of Nations"
https://handboogsport.smugmug.com/IFAA-EFAC-2019/March-of-Nations/

PříspěvekNapsal: úte 06. srp 2019 20:23:03 

Pozdrav z Holandska,
Na místní poměry tady dokázali vykřesat fakt slušný terén, alespoň modrý a červený okruh. Pláně jsou sice na placato, ale zase pod silným větrem :mrgreen: :mrgreen: . Organizace tady frčí tak rychle, že vše dělají tak 30 minut před plánem, takže jsme neustále ve vleku událostí. Na trati je to už horší. V našem případě olympijské luky vytváří na trati špunty , takže jsem si dneska v půlce parkuru na 20 minut chrápnul :roll: Po takové pauze začínáte vlastně znovu a je velmi těžké nevypadnout z rytmu a udržet koncentraci.
Počasí nám zatím přeje, doufejme, že to vydrží.
První den mi to střílelo docela slušně, dnes jsem to ještě trochu vylepšil, takže nezbývá než udržet tah na branku a bude to dost dobrý :lol:

Petr Máďa

PříspěvekNapsal: úte 06. srp 2019 20:38:10 

petrmada píše:
Pozdrav z Holandska,
Na místní poměry tady dokázali vykřesat fakt slušný terén, alespoň modrý a červený okruh. Pláně jsou sice na placato, ale zase pod silným větrem :mrgreen: :mrgreen: . Organizace tady frčí tak rychle, že vše dělají tak 30 minut před plánem, takže jsme neustále ve vleku událostí. Na trati je to už horší. V našem případě olympijské luky vytváří na trati špunty , takže jsem si dneska v půlce parkuru na 20 minut chrápnul :roll: Po takové pauze začínáte vlastně znovu a je velmi těžké nevypadnout z rytmu a udržet koncentraci.
Počasí nám zatím přeje, doufejme, že to vydrží.
První den mi to střílelo docela slušně, dnes jsem to ještě trochu vylepšil, takže nezbývá než udržet tah na branku a bude to dost dobrý :lol:

Petr Máďa

gratuluji k průběžnému 1. místu :D
https://drive.google.com/file/d/1vb3KOc ... 5qjiT/view

PříspěvekNapsal: úte 06. srp 2019 20:41:06 

Díky Grifine a Petře za zprávy z bojiště :-).... Palce držíme, jen ty výsledky trvaj nějak dlouho...
Včera PARÁDA, tak uvidíme, co dneska. Všichni se držte!!!

PříspěvekNapsal: úte 06. srp 2019 21:19:39 

Tak jestli mě zrak neklame - 3x 1.místo, 2x 4.místo.... Kráása :-)

PříspěvekNapsal: stř 07. srp 2019 7:49:05 

link na výsledky:
https://www.handboogsport.nl/efac2019/results/
nebo taky přímo na Google drive:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... IiGPqyrxh0

PříspěvekNapsal: stř 07. srp 2019 11:55:38 

Hmmm, a na fotkách jsou jen samý "koloběžky"... :cry: :roll: :cry: :roll: :cry:
https://handboogsport.smugmug.com/IFAA-EFAC-2019/Competition-day-2-Hunter-Round/
Ti profi-fotografové jsou nějak zamrzlý, že nevidí krásu dřevěného luku, či co... ;)

PříspěvekNapsal: stř 07. srp 2019 22:41:11 

Další "občasník" z Doorwerthu:

Dnes (den 3) se střílela zvířátka 2D, celkem zábavná disciplina a oproti jiným dnům, kdy končíme cca kolem půl šesté i krátká. Jenom 28 šípů (pokud se trefujete prvním), takže jsme byli hotoví kolem druhé. V zásadě tedy volné odpoledne. Asi víte, že zvířátka se bodují 20 body za vitální zónu a 18 za celé zvíře. Druhý šíp 16 a 14 atd. Zóny jsou dost velké, vzdálenost je známá, takže v kladkovém luku bojujeme "jenom" sami se sebou a odhadem převýšení + občas s větrem. V zásadě se dá v kladce nastřílet maximum. tj. 560 bodů ale problém je a) kam mířit, když ta zóna není vidět a b)prostě děláme chyby.

Výsledky jsou už vidět: Arni s Petrem a Michalem se drží pěkně své první pozice. My s Milanem jsme si pro dnešek "šlápli na bednu" a jinak se držíme plus/mínus "na svých". Já jsem měl kliku, že kolega ze Švédska moc zvířátka neumí střílet ale rozhodovat se bude hlavně 2 příští dny na 2x 112 šípech. A to už mu zase jde dost dobře.

PříspěvekNapsal: čtv 08. srp 2019 9:18:37 

:) přeju, ať 5 "beden" vydrží :mrgreen: .....

PříspěvekNapsal: čtv 08. srp 2019 23:06:42 

Zdravím,a držím palce do posledních bojů. Arni s Petrem tam tedy předvádějí hodně slušnou exhibici a do posledního dne mají náskok 100 bodů. Milan s Griffinem se perou o bednu, tam je každý bodík znát. Tak se tam všichni držte, zdar a sílu

PříspěvekNapsal: čtv 08. srp 2019 23:18:49 

Když koukám na dnešní výsledky, tak zjišťuji, že "Mr.Compound" Arni už zase úřadoval a nadělil všem ve skupině AMLB solidní "výprask". Ani Petr Máďa se nenechal zahanbit a provedl v AMTR to samé :o Oba si udržují solidní stobodový náskok před pronásledovateli. Za to Michal s Lukášem budou mít co dělat, aby si nepatrný náskok udrželi a Griffin je na to podobně, ale tomu na záda dýchá šest dalších "vlčáků" v minimálním bodovém odstupu. A snad Milan ještě někde "urve" těch pár bodíků, co mu chybí k bedně.
Držím palce!

PS. Než to dopíšu, tak mi to Korado "vyzobe"... :roll:

PříspěvekNapsal: sob 10. srp 2019 7:06:52 

Posílám velkou gratulaci našim championum.
Arni každý den vyhrál a tedy vybojoval další titul mistra Evropy s náskokem přes sto bodů.
Petr Máďa naděloval soupeřům pravidelný výprask a právem vybojoval titul mistra Evropy se stošedesati bodovým náskokem :shock: Jeho synové ho následovali a vezou také zlato. To je tedy povedená rodinka :D . Milan zabojoval a má bednu, tedy bronz. Griffin skvěle bojoval a v nabité kategorii mu bedna utekla o pár bodíků. Magda pěkné páté místo. Hold slušná reprezentace.

PříspěvekNapsal: sob 10. srp 2019 21:48:19 

Tak část výpravy je doma, zbytek bude postupně dojíždět. Tak pár komentářů + věřím, že se připojí i ostatní:

1. Česká výprava se určitě neztratila. Výsledky jste evidentně četli, takže především výkony Arniho a Petra byly hodně přesvědčivé. Navíc při hodnocení rodin by rodina Madurkay vyhrála o parník se 3 zlatými medailemi :lol:
Bronz si Milan vydřel poslední den, já ne, ostatní byli prostě o těch 10 bodů lepší (z cca 2650 :roll: ).

2. Závod je to super. Pokud má někdo rád lukostřelbu, tak tady po pěti dnech závodění v kuse odjíždí vystřílen do syta (4x112 šípů +1x28). Je to naprostý lukostřelecký extrém. Jednak hodně střílíte, jednak něco nachodíte a večer jste rádi, že jste rádi. Nachozené km podle čidla v telefonu, který je v batohu tzn. neregistruje cestu k terčovnicím a zpět: Po - 8,8km, Út: 8,6km, St: 9,9km Čt:10,7km, Pá: 9km - od cíle k hradu mne vzali zpět Šrutovi autem, jinak cca 11km.

3. Kladkařské Freestyle unlimited veteránské okénko:
[u]Veteráni:[/u] z 37 účastníků jich bylo schopno střílet cca 25 nad 500 za den (kromě zvířat, kde je to víc), na "bednu bylo potřeba 4 x 525 a zvířata max 2 chyby (2x18bodů místo 20). No a vítěz Němec Ingo Oppermann měl v průměru za den přes 530 bodů (zvířata s 1 chybou). S oběma vítěznými Němci Ingem a Uwem a v rozstřelu vyřazeným Švédem Kjellem jsem strávil cca 4 dny v jedné skupině, nakonec třetí Axel střílel vždy ve skupině za mnou. Musím říct, že to byli evidentně "vystřílení" zkušení závodníci, kteří i v hustém pátečním lijáku dokázali střílet skvěle. Jejich medaile jsou rozhodně zasloužené. Chyby a auty jsme měli všichni (kromě Inga). Vyhrávaly ale pevnější nervy, umění bojovat o každý bod + vědomí, že závod končí na posledním terči. Dřív ne.

4. Všem vřele doporučuji to zkusit. Setkání se skvělými střelci stojí určitě za to a zážitek je to úžasný. Za 2 roky je mistrovství Evropy v Maďarsku, samozřejmě se dá zkusit i MS v Estonsku příští rok.

5. Krásné fotky z EFAC 2019 jsou už komplet i s vyhlášením - odkaz níže od Roberta. Je tam vidět úžasné prostředí, jak lesa a kopečků, tak 2 tratí v rovině, kde pluly po kanálu lodě, bučely krávy a lilo v pátek na loukách i v lese jako z konve.

6. Medailistům, které jsem nestihnul osobně poplácat uznale po zádech, srdečně blahopřeju - byli jste skvělí!

PříspěvekNapsal: ned 11. srp 2019 11:45:01 

Myslím že jako závěrečný komentář je to dokonalé. ;)

Jen za mě. Ještě to nejsou ani dva roky, co jsem držel poprvé v ruce luk ale všem začátečníkům tento závod mohu jen doporučit. Je to opravdu závodní lukostřelecká topka (tedy prozatím :) ). Člověk si tam vyzkouší opravdu všechno a sáhne si na dno. Byl jsem překvapen, že mě nedostalo ani tak fyzické vyčerpání ( to bylo pohodička) ale 4 a 5 den už jsem na sobě začínám cítit, že se přestávám koncentrovat a nedokázal už jsem udržet pozornost na terč. Je to opravdu mazec 5 dní po sobě celý den udržet pozornost.
Jsem ale rád, že jsem si to vyzkoušel a mám zkušenost do konce života.
Když jsem odjížděl, mé cíle nebyli přehnané, prostě jsem nechtěl v mé kategorii skončit poslední a to se mi splnilo.
Takže za mě bomba, pecka, paráda a příští rok "doufám" hurá do Estonska. :D :D :D

Griffin píše:
Tak část výpravy je doma, zbytek bude postupně dojíždět. Tak pár komentářů + věřím, že se připojí i ostatní:

1. Česká výprava se určitě neztratila. Výsledky jste evidentně četli, takže především výkony Arniho a Petra byly hodně přesvědčivé. Navíc při hodnocení rodin by rodina Madurkay vyhrála o parník se 3 zlatými medailemi :lol:
Bronz si Milan vydřel poslední den, já ne, ostatní byli prostě o těch 10 bodů lepší (z cca 2650 :roll: ).

2. Závod je to super. Pokud má někdo rád lukostřelbu, tak tady po pěti dnech závodění v kuse odjíždí vystřílen do syta (4x112 šípů +1x28). Je to naprostý lukostřelecký extrém. Jednak hodně střílíte, jednak něco nachodíte a večer jste rádi, že jste rádi. Nachozené km podle čidla v telefonu, který je v batohu tzn. neregistruje cestu k terčovnicím a zpět: Po - 8,8km, Út: 8,6km, St: 9,9km Čt:10,7km, Pá: 9km - od cíle k hradu mne vzali zpět Šrutovi autem, jinak cca 11km.

3. Kladkařské Freestyle unlimited veteránské okénko:
[u]Veteráni:[/u] z 37 účastníků jich bylo schopno střílet cca 25 nad 500 za den (kromě zvířat, kde je to víc), na "bednu bylo potřeba 4 x 525 a zvířata max 2 chyby (2x18bodů místo 20). No a vítěz Němec Ingo Oppermann měl v průměru za den přes 530 bodů (zvířata s 1 chybou). S oběma vítěznými Němci Ingem a Uwem a v rozstřelu vyřazeným Švédem Kjellem jsem strávil cca 4 dny v jedné skupině, nakonec třetí Axel střílel vždy ve skupině za mnou. Musím říct, že to byli evidentně "vystřílení" zkušení závodníci, kteří i v hustém pátečním lijáku dokázali střílet skvěle. Jejich medaile jsou rozhodně zasloužené. Chyby a auty jsme měli všichni (kromě Inga). Vyhrávaly ale pevnější nervy, umění bojovat o každý bod + vědomí, že závod končí na posledním terči. Dřív ne.

4. Všem vřele doporučuji to zkusit. Setkání se skvělými střelci stojí určitě za to a zážitek je to úžasný. Za 2 roky je mistrovství Evropy v Maďarsku, samozřejmě se dá zkusit i MS v Estonsku příští rok.

5. Krásné fotky z EFAC 2019 jsou už komplet i s vyhlášením - odkaz níže od Roberta. Je tam vidět úžasné prostředí, jak lesa a kopečků, tak 2 tratí v rovině, kde pluly po kanálu lodě, bučely krávy a lilo v pátek na loukách i v lese jako z konve.

6. Medailistům, které jsem nestihnul osobně poplácat uznale po zádech, srdečně blahopřeju - byli jste skvělí!

PříspěvekNapsal: ned 11. srp 2019 15:55:00 

Ano, minulý týden jsme prožili lukostřelecké obžerství. A Madurkayovic? To je snad o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. (copak jim ta Lenka asi vyvařuje?)

PříspěvekNapsal: ned 11. srp 2019 16:51:40 

Lenka je anesteziolog

PříspěvekNapsal: ned 11. srp 2019 17:20:19 

Mýša píše:
Lenka je anesteziolog

Tak to by chlapci závody prospali a nevyhrávali. Měl jsem na mysli vydatnou a nutričně vyváženou stravu.

PříspěvekNapsal: ned 11. srp 2019 22:22:50 

určitě se vyzná i ve výživě

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]